• مشاهده جزییات


  1394/08/23
  درست غذا بخورید تا نمراتتان افزایش پیدا کند!!!
   

  به نام او...

  درست غذا بخورید تا نمراتتان افزایش پیدا کند!!!

  اگر اضافه وزن شما بیش از حالت عادی است باید بدانید که قدرت اراده ی شما بسیار بالاتر از چیزی است که هم اکنون در وجودتتان احساس می کنید .

  از قبل هم روی این موضوع پافشاری داشتم که یکی از بهترین تمرین های افزایش اراده و نیروی زندگی شما ، این است که وزنتان را به حالت تعادل برسانید .

  وقتی شما اراده ی خود را در قسمتی از زندگیتان افزایش می دهید ، قدرت اراده ی شما در تمام امور افزایش پیدا می کند ، پس می توانیم با یک کلک ساده به جای افزایش اراده در کار سخت درس خواندن ، به سراغ تمرین اراده در غذا خوردن برویم ، خیلی ساده تر ، اراده خودمان را قوی کرده ایم و می توانیم از قدرت اراده ی جدیدمان در درس خواندن استفاده کنیم .

  کم کردن وزن بسیار ساده تر از درس خواندن است ، چرا که برای کاهش وزنتان نباید خیلی سختی تحمل کنید. در واقع هم اینکه غذاهای پرچرب و بی مصرف را نخورید ، یواش یواش وزن شما کم می شود اما برای درس خواندن و افزایش قدرت اراده ی درس خواندنتان باید صبح زود بیدار شوید ، تفریحات خود را کنار بگذارید، تلوزیون نبینید و ساعت ها درس بخوانید که به مراتب سختر است از درست غذا خوردن .

  خیلی ها بر این باورند که اگر هنگام درس خواندن رژیم بگیرند به خاطر تحمل گرسنگی ، راندمان مطالعاتی شان کم می شود اما واقعا این طور نیست .

  اگر شما از متخصص تغذیه یک رژیم خوب بگیرید ، می توانید در آن با میل کردن غذاهای پروتینی و سبزیجات کاملا سیر شوید و به هیچ عنوان گرسنگی عجیبی تحمل نکنید تازه شم!! با خوردن غذاهای مناسب و پر ویتامین و املاح معدنی قدرت حافظه و مطالعاتی شما به حداکثر می رسد.

  در کنار یک رژیم غذایی خوب ، تندرستی و تازه بودن بدن دانش آموزان و دانشجویان ، به شدن روی نمرات و فهم مطالعاتی آنها تاثیر می گذارد .

  تحقیقات پژوهشگران میشیگان روی 75 دانش آموز در طی دو روز نشان داد که ، کسانی که کمتر تندرست بودند به سختی اطلاعات را در حافظه ی خود نگه می داشتند .

  پرفسور کمبرلی فن می گوید : تحقیقات نشان می دهد که افرادی که از سلامتی و آمادگی کمتری برخوردارند اطلاعات را کمترمی توانند در حافظه شان نگاه دارند.

  و بر عکس آن اگر دانش آموزان روزانه حداقل 15 تا 30 دقیقه پیاده روی سریع یا دویدن را در دستور کار خود قرار دهند به غیر از اینکه شبها راحت تر به خواب می روند ( که این مساله خودش از نظر من باعث  می شود ، کدبندی در حافظه افراد راحت تر انجام شود ) ، صبح ها ، سرحال تر بیدار می شوند ، سرکلاس بهتر گوش می کنند و به دلیل اینکه از ورزش های هوازی استفاده کردند، با سوخت و سارزبهتر بدن شان ، باعث تقویت مغز و خون رسانی بهتر به آن  می شوند که همه ی آنها باعث می شود که افراد از حافظه ی بهتری برخوردار شوند ، اراده ی بیشتری برای درس خواندن بیشتر داشته باشند و در نهایت ، صاحب نمرات بهتری شوند .

  رژیم گرفتن و تندرستی را به بعد از امتحانات و کنکور به تعویق نیندازید.اینگونه هم زودتر به سلامتی می رسید و کمتر مریض می شوید و هم اینکه نمراتتان روز به روز بالاتر می رود

  علی میرصادقی 16/08/94

   

   
   
  بازگشت