• مشاهده جزییات


  1395/06/20
  چکار کنیم سر کلاس خوابمون نگییره؟!
   

  با توجه به شروع مدارس در پایه ی چهارم،بعضی از دانش آموزان از خواب آلودگی سر کلاس گله می کنند.به خصوص در کلاس هایی که بعد از ساعت 12 ظهر برگزار می شود.

  برای این گروه توصیه هایی داریم:

   

  1)در صورتی که از ساعت 7 صبح الی 14 سرکلاس احساس خواب آلودگی دارید به احتمال خیلی زیاد میزان خواب شما در شب برایتان کافی نبوده!در این صورت حتما ساعت خواب خود را عقب بکشید به طور مثال اگر ساعت 23 میخوابید آن را به 22.30 تغییر دهید.( دقت کنید که افزایش خواب صبح به شما کمک زیادی نخواهد کرد و باید ساعت شروع خواب خود را جلوتر ببرید.)

   

  2)خوردن نهار سنگین در مدرسه عامل دیگر خواب آلودگی است.سعی کنید از برنج و کربوهیدرات زیاد استفاده نکنید و به یک غذای سبک (مخصوصا با نان های سبک تر و سیاه) اکتفا کنید.

   

  3)یک راه ساده ی دیگر نرمش ساق پا است.پشت ساق پای خود را منقبض کنید و پاشنه و انگشتان پای خود را به آرامی به بالا و پایین حرکت دهید.

   

  4)و در آخر یکی از بهترین راه ها مشارکت سر کلاس و به خصوص پای تابلو رفتن برای پاسخ دادن به سوالات است.حتما این موضوع را متوجه شده اید که وقتی به سوالی جواب می دهید یا پای تابلو می روید تقریبا تا 30 دقیقه ی بعد هم تمرکزتان بیش از سایر مواقع است..پس سعی کنید با قرار گرفتن در روند کلاس،پرسیدن سوال،بیان حدسیات خود و ... تمرکز خود را بالا برده و از خواب آلودگیه خود بکاهید.

   
   
  بازگشت