معرفی رشته
دندانپزشکی

معرفی رشته دندانپزشکی

از روزگار کهن ، بیماری دهان مشکل انسانها بوده . جمجمه افراد که 25000 سال پیش در زمین ساکن بودند، شواهدی از پوسیدگی دندان رو نشون می‌ده .  قدیمیترین منبع ثبت شده بیماری دهان از یک متن سومریه .  که کرمهای دندان رو بعنوان دلیل پوسیدگی دندان شرح می‌ده .
ادامه مطلب

بینایی سنجی

معرفی رشته بینایی سنجی

بینایی‌سنجی یا اپتومتری‏ آزمایش چشم و ساختارهای مربوط به اونه برای کشف اختلالات بینایی و تجویز عدسی‌های مناسب یا بقیه ی وسایلی که به بینایی کمک می کنن یا تمرین های چشمی برای جبران کاستی های دید .  
ادامه مطلب

علوم تغذیه

معرفی رشته علوم تغذیه

نیاز انسان به خوراک یکی از احتیاجات ذاتیه که مهم‌ترین عامل بقای زندگی و طول عمره .  احتیاج به خوراک دائمیه و ارگانیسم رو مجبور می‌کنه تا برای بدست آوردن خوراک و رفع گرسنگی تلاش کنه .

تغذیه صحیح باعث رشد می شه و به سلامتی و طول عمر کمک می کنه و با تأثیر بر روی مغز و روان باعث رشد فکری می شه .

ادامه مطلب

شنوایی سنجی

معرفی رشته شنوایی سنجی

شنوایی سنجی تقریبا رشته ی جدید و نوپاییه و فقط چند ساله که  در ایران شکل گرفته .

کارشناس این رشته برای پیشگیری و شناسایی اختلالات شنوایی، درمان با تمرینات ورزشی و بازتوانی حس تعادلی استفاده می‌کنه .

ادامه مطلب

فیزیوتراپی

معرفی رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگست .  در این روش‌ها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شه .  فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف اون پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توان‌بخشی، بالا بردن سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد است .
ادامه مطلب

دامپزشکی

معرفی رشته دامپزشکی

دامپزشکی دانشی تجربیه که به شناخت و درمان و پیشگیری میپردازه . دامپزشکی در کنار پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی جز محبوب ترین رشته های علوم پزشکی بوده .

ادامه مطلب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.