نقش ورزش در سلامتی دانش آموزان

نقش ورزش در سلامتی دانش آموزان

"عقل سالم در بدن سالمه" همه ما بارها این جمله رو شنیدیم یا در کتاب ها و نشریات اون رو دیدیم. چقدر با این جمله موافقید؟ شما برنامه های درسی رو جوری هماهنگ می کنید که جایی برای ورزش در اون باشه یا جزء اون دسته هستید که ورزش کردنتون فقط تو زنگ ورزش هست؟ اصلا تا حالا فکر کردید که ورزش چقدر می تونه به یادگیری و پیشرفت درسی شما کمک کنه؟ شما چی والدین عزیز، شما جز اون دسته والدینی هستید که فقط نمره ریاضی و فیزیک براشون مهمه یا به ورزش کردن فرزندتون هم اهمیت می دید؟

ادامه مطلب

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی

سر کلاس خیلی آرام بود، اگه معلم سوالی می پرسید داوطلب نمیشد که جواب بده. اگر قرار میشد که سر کلاس برای همه مطلبی بخونه یا ارائه بده، صورتش سرخ میشد، دست هاش عرق می کرد، گاهی حتی نفسش بالا نمی اومد. بزرگتر که شد یه شغل انتخاب کرد که زیاد با آدم های دیگه سر و کار نداشته باشه. رستوران یا جاهایی که باید با افراد دیگه رو به رو میشد نمی رفت. اصولا خیلی اهل صحبت کردن یا رفت و آمد با دیگران نبود. چون دستپاچه می شد و دچار اضطراب میشد. توی جمع ها حرف نمی زد و مدام با خودش فکر می کرد که الان ممکنه چیزی بگه یا کاری کنه که بقیه فکر کنند اشتباه می کنه یا احمقه و یا باعث بشه بقیه اونو مسخره کنند. دائم نگران این بود که دیگران چه فکری درباره اش می کنند و از بودن در جمع ها فرار می کرد.

ادامه مطلب

اختلال ریاضی

اختلال ریاضی

ریاضی درسیه که شاید خیلی ها توش مشکل داشته باشند. اما این مشکلات با یکم تمرین حل کردن و وقت گذاشتن براش حل میشه، اما بعضی ها هم هستند که مشکلشون با تمرین حل نمیشه و هر چقدر تلاش می کنند باز هم انگار هیچ پیشرفتی نمی کنند. ممکنه از خودشون بپرسند چرا باید ضرب دو تا عدد رو بلد باشند یا وقتی قرار میشه یه مسئله حل کنند، خیلی گیج میشن و وقت زیادی صرف حل کردن اون مسئله می کنند. خب این دسته باید بدونند که ما اختلالی داریم به نام اختلال ریاضی .

ادامه مطلب

افسردگی

افسردگی

حتما همه شما اسم هری پاتر را شنیده اید. نویسنده این کتاب "جی کی رولینگ" در مصاحباتش گفته "زمانی در زندگی ام به شدت افسرده بودم، و این موضوع برای من بسیار سخت و آزار دهنده بود" اما نویسندگی و رسیدن به رویایش راهی برای شکست افسردگی بود. افراد بسیاری هم بوده اند که دورانی افسردگی را تجربه کرده اند؛ اما توانسته اند راه های درمان آن را پیدا کنند. به نظر شما دلیل آن چیست؟

ادامه مطلب

اعتیاد به فضای مجازی

اعتیاد به فضای مجازی

می دانید که هر انسانی دو روح دارد؟ یک روح که در بدن و روح دیگر در گوشی همراه است. حتما تعجب کردید. اما این موضوع واقعیت دارد. با خواندن نتیجه تحقیقات با ما هم نظر خواهید شد. نتایج تحقیقات انجام شده در آمریکا واقعا حیرت آور است. این تحقیق روی ۴۰۰۰ دانش آموز ۱۲ تا ۱۶ ساله آمریکایی به مدت یک سال انجام شده است. نتایج این تحقیق به ما می‌گوید ۸۵ درصد کسانی که مورد تحقیق قرار گرفته اند، روزانه بیش از ۵ ساعت زمان خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. نکته قابل توجه تر اینکه هیچ یک از این ۸۵ درصد حتی یک روز در سال را بدون گوشی موبایل و شبکه های اجتماعی سپری نکرده اند. تا به حال عبارت اعتیاد به فضای مجازی را شنیده اید؟

ادامه مطلب

تفاوت اضطراب و استرس و ترس

تفاوت اضطراب و استرس و ترس

"از امتحان می ترسم، اضطراب دارم نمی تونم سر کلاس بشینم، از استرس نمی تونم درس بخونم" همه ما خیلی از این جملات رو شنیده ایم. شاید بارها از اون ها استفاده کرده ایم. ترس ، اضطراب و استرس کلماتی هستند که در طول روز بارها و بارها از اون ها استفاده می کنیم. اما تا به حال به تفاوت اون ها فکر کرده اید؟

ادامه مطلب

رفاه و زندگی موفق

رفاه و زندگی موفق

"پول چرک کف دست است." 
" شادی ها گذرا هستند."
" مال و منال دنیا برای همین دنیاست و همه یک روزی این ها را می گذاریم و می رویم."
این ها و ده ها جمله دیگر جملاتی هستند که هر روزه در محاورات کوچه و خیابان راجع به کم اهمیتی دنیا از بزرگترها می شنویم. شاید فکر کنید فرهنگ ما مدام به ما القا می کند که پول چیز کم اهمیت و یا حتی مضری است. آیا این تفکر درستی نسبه به رفاه و زندگی موفق است؟ نسبت به آن چگونه باید رفتار کرد؟

ادامه مطلب

انگیزه برای درس خوندن

انگیزه برای درس خوندن

اگه به شما 20 هزار تومن پول بدن تا 5 پله رو بپرید پایین، این کار رو انجام می دید؟ حتما این کار رو می کنیم، چون آسونه. نه!؟ حالا اگه 20 هزار تومن بدن، ولی ازتون بخوان 1 طبقه رو پایین بپرید چی؟ قطعا این کار رو نمی کنیم. چون دست و پامون می شکنه. حالا اگه در یک ساختمان باشیم که در حال آتش گرفتنه و تنها را نجات ما پایین پریدن از یک طبقه ست چی؟ برای نجات جونمون این کار رو می کنیم. درسته؟ چرا بار اول گفتیم نه و بار دوم قبول کردیم با اینکه خطر در هر دو یکسانه؟ ساده ست. چون هدف ما متفاوته و انگیزه و دلیلمون فرق کرده.

ادامه مطلب

چرا اهمال کاری می کنیم

چرا اهمال کاری می کنیم ؟

چرا کارهامون رو عقب می اندازیم؟ من می خوام از این شنبه شروع کنم به مرور درس هام، از این شنبه می خوام زبان انگلیسی ام رو تقویت کنم، شنبه این هفته میرم باشگاه و... اما این شنبه مهم که قرار زندگی ما رو تغییر بده، هیچ وقت نمی رسه و میافته به یه روز دیگه یا یه شنبه دیگه و این داستان ادامه داره! یا برای خیلی از دانش آموزان پیش اومده که تا می خوان یه کاری مثل درس خوندن ، کتاب خوندن و... رو انجام بدن خوابشون می گیره یا همون لحظه گرسنه شون میشه و مدام میرن تو آشپزخونه یا می شینند پای گوشی و مشغول میشن و کارشون رو از یاد می برند! به نظر شما چرا اهمال کاری می کنیم ؟

ادامه مطلب

خجالت و کمرویی

خجالت و کمرویی

وقتی وارد کلاس شدم، بیشتر بچه های کلاس مشغول صحبت با هم بودند. از همون اول توجهم رو به خودش جلب کرد. آخرین میز، ردیف کنار دیوار نشسته بود. دائم سرش پایین بود؛ یه لحظه سرش رو بالا آورد و دوباره به زمین خیره شد. بعد از مدتی بچه ها آرام شدند. ازشون خواستم یکی یکی خودشون رو معرفی کنن تا رسید به دختری که ته کلاس نشسته بود. به زور صداش شنیده میشد. ازش خواستم بلندتر اسمش رو بگه اما اون با همون صدای آرام حرف زد. سر کلاس درس مدام سرش پایین بود نه با کسی حرف می زد و نه کاری به کسی داشت. در حیاط مدرسه یه گوشه نشسته بود و به بچه ها خیره بود. دوستی نداشت که بخواد باهاش صحبت کنه. هیچ وقت در کلاس سوالی نمی پرسید. وقتی که ازش سوالی می پرسیدم خیلی معذب بود و سختش میشد جواب بده. بله این دانش آموز خجالت میکشید و بسیار کمرو بود. اگه شما هم مثل این دانش آموز رفتارهایی این چنینی دارید یا فردی از نزدیکان و یا دوستان شما به این شکل رفتار می کنه، حتما برای کمک به اون تا پایان این مقاله رو بخونید.

ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

پیشنهاد ویژه دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا: 20 دقیقه مشاوره تحصیلی تلفنی رایگان   مشاهده

اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
enamad
  • تلفن:02122677917
  • ايميل: info@barsaholding.com
  • آدرس : تهران - شريعتي - نرسيده به ميدان قدس - روبروي خيابان واعظي - بن بست الوند - ساختمان بارسا
  • کد پستي :‌ 1963846351
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.