رشته روانشناسی

رشته روانشناسی

تا 80 سال پیش رشته روانشناسی را مطالعه روح و روان و روانشناس را فردی می دانستند که رویدادهای درونی، ذهنی و مغزی مثل تصورات، خاطرات، رفتار و احساسات را مطالعه می کند. طبق این تعریف، روانشناسی شاخه ای از ذهنی ترین بخش دانش انسان، یعنی فلسفه بود. رواشناسی شاخه ای از علوم زیستی است که هم به مطالعه عینی رفتار قابل مشاهده می پردازد و هم به فهم و درک فرآیندهای ذهنی که مستقیما قابل مشاهده نبوده و براساس داده های رفتاری و عصب زیست شناختی قابل استنباط است.

ادامه مطلب

آخرین رتبه قبولی داروسازی 97

آخرین رتبه قبولی داروسازی 97

رشته داروسازی ، پس از پزشکی و دندانپزشکی، یکی از پرطرفدارترین رشته هاییه که خیلی از داوطلبان کنکور تجربی دوست دارن واردش بشن. پس توی این مقاله بررسی می کنیم آخرین نفراتی که در این رشته در دانشگاه های مختلف قبول شدن، چه رتبه ای رو به دست آوردن و برای به دست آوردن این رتبه، هر درس رو چند درصد زدن؟؟

ادامه مطلب

رشته های علوم پایه

معرفی رشته های علوم پایه

در این مقاله ابتدا به معرفی رشته های علوم پایه و سپس در مورد اهمیت این رشته ها و میزان درآمد افراد در این رشته ها می پردازیم.

ادامه مطلب

زیست شناسی سلولی و مولکولی

آینده شغلی رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

در این مقاله سعی خواهیم کرد به فرصت ها و تهدیدهای پیش روی فارغ التحصیلان رشته زیست شناسی سلولی و ملکولی در سطح جهان بپردازیم.

ادامه مطلب

رشته مدیریت

رشته مدیریت

مدیریت اساس و زیربنای تمام موفقیت های بشری است و در تمام حوزه ها کاربرد دارد. ابتدایی ترین نوع مدیریت ، وابسته به خود فرد خواهد بود. اگر کسی بتواند خودش را درست مدیریت کند، می تواند به موفقیت‌ های بسیار زیادی دست پیدا کند.

ادامه مطلب

رشته های شناور

رشته های شناور چه رشته هایی هستند ؟

رشته های شناور یا رشته های مشترک، رشته هایی هستند که شما از هر رشته نظری دبیرستان ( ریاضی ، تجربی و انسانی ) می توانید وارد آن رشته بشوید. رشته های شناور شامل رشته های حسابداری ، اقتصاد ، روانشناسی ، تربیت بدنی و مدیریت ها می شوند. این رشته ها بسیار موقعیت کاری خوبی دارند و نیاز جامعه هستند.

ادامه مطلب

رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا

رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا

میخوایم اینجا یکم متفاوت به قضایا نگاه کنیم... به جز 14 تا از ثروتمندترین افراد دنیا که توی رشته های مهندسی بودن، میخوام اینجا بقیه شون رو که همه توی رشته های انسانی بودن معرفی کنم.

ادامه مطلب

تیپ های شخصیتی و انتخاب شغل

تیپ های شخصیتی و انتخاب شغل

تصور کنید سفری  پیش رو دارید و برای انتخاب وسیله، اولویت اول شما زمان است. در بین وسایل نقلیه، هواپیما کمترین زمان را برای رسیدن شما به مقصد داراست.

ادامه مطلب

رشته های پولساز دنیا

معرفی 100 رشته پولساز دنیا

رشته های زیر به نقل از سایت msn است. بعضی از این رشته ها مربوط به گرایش های ارشد می باشند و لزوما در ایران وجود ندارند.

ادامه مطلب

آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی 97

آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی 97

رشته دندانپزشکی بدون شک یکی از پرطرفدارترین رشته هاییه که خیلی از داوطلبان کنکور تجربی دوست دارن واردش بشن. پس توی این مقاله بررسی می کنیم آخرین نفراتی که در این رشته در دانشگاه های مختلف قبول شدن، چه رتبه ای رو به دست آوردن و برای به دست آوردن این رتبه، هر درس رو چند درصد زدن؟؟

ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6

برای دریافت هدیه 100 هزار تومانی از سایت علی میرصادقی کلیک کنید.   مشاهده

مشاوره تحصیلی رایگان

برای دریافت هدیه 100 هزار تومانی بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.