بهترین منابع کنکور 99 ( دروس اختصاصی )

بهترین منابع کنکور 99 دروس اختصاصی

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع کنکور 99 بپردازیم.

کتاب ها و منابع معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد.

بهترین منابع کنکور 99 | دروس اختصاصی

بهترین منابع کنکور درس ریاضی :

درس ریاضی جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلمتان انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس ریاضی حضور فعال و آگاه داشته باشید. اما تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر، حل تمرین بیشتر و تست زنی پیشنهاد می شود. هم چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق این درس ما به شما توصیه می کنیم (مخصوصا برای دانش آموزانی که مفهوم مباحث را یاد نمی گیرند و از ابتدای کار سراغ حل تمرین و تست می روند) متن کتاب درسی را حتما مطالعه کرده و تمام تمرینات آن را حل کنید.

- کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهروماه : این کتاب شامل 7 کتاب ( ریاضی 1 ، ریاضی 2 ، ریاضی 3 ، هندسه 1 ، آمار و مدلسازی ، ریاضی عمومی 1 و 2 ) می باشد. درسنامه کتاب ریاضیات تجربی مهروماه بسیار کاربردی بوده و تمام نکات این 7 کتاب ، همراه با تست های نمونه به طور کامل توضیح داده شده است. هم چنین در انتهای هر فصل آزمون های تستی تفکیک شده همراه با پاسخ تشریحی قرار دارد که می توانید به کمک آن ها تکنیک های تست زنی و آزمون خود را محک بزنید. مطالب هر فصل به طور خلاصه برای مرور سریع و جمع‌‌ بندی در انتهای فصل قرار دارد.

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته

کتاب ریاصیات تجربی مهروماه شامل کلیه تست های کنکور از سال 78 تا 97 و کلیه تست های کنکور های سراسری خارج از کشور از سال 84 تا 97 می باشد و تست های آن در 4 سطح مجزا و منطبق بر کتاب های درسی جدید می باشد. این کتاب تالیف محمدرضا میرجلیلی ، مهدی امیریان و منصور سعیدی می باشد و ویرایش جدید آن در دو جلد به چاپ رسیده است.

با روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر آشنا شوید.

- کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور خیلی سبز: انتشارات خیلی سبز هم کتاب جامع خوبی برای دانش آموزان رشته تجربی چاپ کرده است. ویرایش جدید این کتاب ( برای کنکور 99 ) شامل 2 جلد می باشد که جلد اول آن شامل درسنامه های کاربردی، تست های آموزشی و سپس تست های اصلی و کامل است. درسنامه های کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز ، به صورت موضوعی تقسیم بندی شده اند. در ابتدای درسنامه هر موضوع، مطالب اصلی بیان شده و در ادامه، تعداد زیادی تست های آموزشی قرار گرفته که پاسخ این تست ها، زیر هر تست نوشته شده است و مولفان کتاب در بین این پاسخ ها، به بیان نکات باقی مانده درس پرداخته اند. سپس با تست های اصلی مواجه می شوید که به صورت موضوعی طبقه بندی شده و از ساده به سخت چیده شده اند؛ درنتیجه تست ها روند آموزشی دارند. پاسخ های کاملا تشریحی تست ها را می توانید در جلد دوم کتاب ببینید.

پاسخنامه تشریحی فوق العاده این کتاب که نشان می دهد مولفان، برای تالیف آن زحمت زیادی کشیده اند و بسیار کامل، قوی و عالی نوشته شده و داوطلب را به خوبی به اشتباهش می رساند. ارائه روش های میانبر، راه حل های کوتاه و روش حل های دیگر؛ از ویژگی های خوب پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز می باشد.

بهترین منابع کنکور 99

- کتاب ریاضیات پایه مهروماه: کتاب ریاضیات پایه مهروماه را به دلیل درسنامه های مفید و مفهومی و تست های آموزشی، دسته بندی شده و فصل به فصل به شما معرفی می کنیم. این کتاب تالیف عباس اشرفی ، وهاب تقی‌زاده و علیرضا نداف‌زاده می باشد. رویه کتاب به این صورت است که در درسنامه مفهومی از توضیحات مو به‌ مو استفاده شده و آموزش مفاهیم به روش های کاملا منحصر به فرد صورت گرفته است. پس از مطالعه کامل درسنامه ها و یادگیری مفاهیم اصلی، با تعداد مناسبی تست آموزشی مواجه می شوید که پاسخ تشریحی دارند و حل آن ها باعث رفع اشکال و بهبود وضعیت شما در درک مفاهیم ریاضی می شود. در پایان هر فصل نیز تعداد زیادی تست از مباحث فصل مورد نظر وجود دارد که به صورت مبحث به مبحث تفکیک شده اند. هم چنین تعدادی تست سخت تر و مفهومی تر با عنوان « برای 100% » نیز برای دانش آموزان قوی تر انتخاب شده است. در پایان هر فصل با یک آزمون برای جمع بندی فصل مواجه خواهید شد. پاسخنامه کلیدی و پاسخنامه تشریحی آخرین قسمت هر فصل را تشکیل می دهند. در پاسخنامه تشریحی از روش های مناسب و تکنیکی از جمله روش حذف گزینه بسیار استفاده شده است.

- کتاب حسابان 2 مهروماه : مطالعه این کتاب در ادامه مطالعه کتاب ریاضیات پایه مهروماه به دانش آموزان رشته ریاضی توصیه می شود. کتاب حسابان 2 مهروماه بر اساس آخرین تغییرات کتاب درسی تالیف شده است. سبک نگارش این کتاب نیز مانند کتاب ریاضیات پایه بوده و شامل 3 قسمتِ درسنامه مفهومی و کاربردی همراه با تست های آموزشی و تمرینی، تست های چهار گزینه ای تکمیلی و پاسخنامه کلیدی و تشریحی می باشد.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین منابع کنکور درس فیزیک :

درس فیزیک هم مانند ریاضی، جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلمتان انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس فیزیک حضور فعال و آگاه داشته باشید تا به افزایش یادگیری سر کلاس منجر شود. هم چنین تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر این درس ، حل تمرین بیشتر و تست زنی پیشنهاد می شود. هم چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق این درس ما به شما توصیه می کنیم (مخصوصا برای دانش آموزانی که مفهوم مباحث را یاد نمی گیرند و از ابتدای کار سراغ حل تمرین و تست می روند) متن کتاب درسی را حتما مطالعه کرده و تمام تمرینات آن را حل کنید.

پیشنهاد ما برای کتاب کمک آموزشی درس فیزیک ، استفاده از کتاب های میکروطبقه بندی گاج است که برای هر دو رشته ریاضی و تجربی تمام مطالب سال های دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می دهد. ویژگی مهم این کتاب، درسنامه های خلاصه و مفهومی و تست های متنوع همراه با پاسخنامه تشریحی است.

- کتاب فیزیک پایه گاج ( سری میکرو طبقه بندی ) : این کتاب برای هر دو رشته ریاضی و تجربی به صورت جداگانه به چاپ رسیده است؛ البته لازم به ذکر است که این کتاب در دو جلد چاپ می شود که جلد اول آن شامل بانک تست به همراه پاسخنامه کلیدی بوده و در جلد دوم می توانید از پاسخنامه تشریحی و درسنامه های کاربردی این کتاب استفاده کنید. تست‌ های این کتاب که طرح شده از مطالب دو کتاب درسی فیزیک دهم و یازدهم بوده، با دقت زیادی در مباحث مختلف دسته‌ بندی شده‌اند. در پایان هر فصل، بخشی به نام «یک قدم تا 100» قرار داده شده که سطح تست های آن بالاتر از سایر تست‌ ها بوده و بررسی آن به شما برای کسب رتبه بالاتر در کنکور سراسری بسیار کمک خواهد کرد. تست های کتاب فیزیک پایه گاج مجموعه‌ای از کل نکات مهم فصل را پوشش می‌ دهد. هم چنین به دلیل اهمیت زمان در دوران جمع‌ بندی و نیاز به مرور مطالب، شماره تست‌ هایی که برای کمک به جمع بندی و مرور مطالب مهم در نظر گرفته شده، در آغاز هر فصل از کتاب مشخص شده است. در پاسخ‌ نامه‌ تشریحی این کتاب، صورت هر سوال و تمامی گزینه‌ های آن به طور کامل بررسی شده‌ است. هم چنین در پاسخ‌ نامه‌ تشریحی ، کادرهای نکات مفهومی و ترکیبی هم وجود دارد. در قسمت‌ های مختلفِ پاسخ‌نامه ، مهارت‌ های حل تست نیز بیان شده که به شما برای تقویت تکنیک های تست‌ زنی کمک شایانی می‌ کند.

با روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر آشنا شوید.

- کتاب فیزیک دوازدهم گاج ( سری میکرو طبقه بندی ) : این کتاب نیز مانند سری فیزیک پایه گاج برای دانش آموزان هر دو رشته ریاضی و تجربی قابل استفاده است و جلد اول آن بانک تست فیزیک و شامل تست های محاسباتی، مفهومی و خلاقانه از مباحث فیزیک دوازدهم کتاب درسی می باشد. این مجموعه نیز شامل تست های «یک قدم تا 100» و تست های مشخص شده برای دوران جمع بندی و مرور می باشد. جلد دوم کتاب نیز دربردارنده‌ پاسخ‌ های تشریحی کاملا مفهومی همراه با آموزش نکات کاربردی ، برای همه‌ی سوالات مندرج در جلد اول کتاب فیزیک دوازدهم گاج است و برای برخی تست ها نیز از چند روش پاسخگویی استفاده شده است.

بهترین منابع کنکور 99

ویرایش نظام قدیم کتاب های فیزیک میکرو طبقه بندی گاج برای دانش آموزان نظام قدیم نیز منابع بسیار خوبی در درس فیزیک محسوب می شوند و دانش آموزان کنکوری نظام قدیم می توانند برای یادگیری مفهومی درس فیزیک و افزایش مهارت تست زنی ، از این کتاب ها استفاده کنند.

- کتاب فیزیک نشر الگو : از دیگر منابع فیزیک کنکور که دانش آموزان می توانند از آن بهره ببرند، کتاب های فیزیک نشر الگو است. این کتاب ها خصوصا برای دانش آموزانی که در درس فیزیک قوی تر هستند و به دنبال کتابی می گردند که آن ها را بیشتر به چالش بکشد، توصیه می شود. مجموعه کتاب های فیزیک نشر الگو به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان هر دو رشته ریاضی و فیزیک به چاپ رسیده است. البته کتاب های پایه دوازدهم برای هر دو رشته در 2 جلد چاپ شده که جلد اول شامل فصل های اول و دوم و جلد دوم نیز شامل سایر فصل های کتاب درسی می باشد.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا

( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید

یا عدد 6 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

از ویژگی های مهم کتاب فیزیک جامع دوازدهم نشر الگو ( برای رشته ریاضی و تجربی ) می توان به آموزش مفهومی مطالب کتاب درسی در قسمت درسنامه های کتاب اشاره کرد که همراه با حل تشریحی چندین مسئله، تست آموزشی و حل چند تست خاص برای درک و یادگیری بهتر مفاهیم درسی است. سپس با تست های چهارگزینه ای که با چینش آموزشی مناسب همراه هستند مواجه خواهید شد. نکته مهم این کتاب ها این جاست که پس از زدن تست های هر مبحث از فصل های کتاب، می توانید برای تسلط بیشتر به حل و بررسی تست های « سطح دوم » بپردازید که حاوی تست های مفهومی تر و چالش برانگیزتر است. در پایان هر فصل نیز 2 آزمون تستی به منظور جمع بندی و مرور مطالب فصل وجود دارد. هم چنین پاسخ تشریحی تمام تست های هر فصل نیز انتهای همان فصل قرار دارد.

کتاب فیزیک نشر الگو برای پایه های دهم و یازدهم برای هر دو رشته ریاضی و تجربی ، با 2 عنوان « تست » و « سه بعدی » چاپ شده است. هر دو کتاب منابع خوبی برای فیزیک پایه دانش آموزان محسوب می شوند و هر دو نیز شامل درسنامه ، تست و پاسخ های تشریحی هستند. با این تفاوت که مجموعه کتاب های سه بعدی، آموزش کامل تر و البته طولانی تری دارد و تمرکز بیشتری روی تمرین و حل مسائل تشریحی دارد. در مقابل مجموعه کتاب های تست، حاوی درسنامه های خلاصه تر و کوتاه تری بوده و شامل تست های بیشتری می باشد. البته در هر دو کتاب تست های آموزشی حل شده وجود دارد و هر دو کتاب شامل پاسخنامه تشریحی کامل هستند.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین منابع کنکور درس شیمی :

بهترین منابع کنکور درس شیمی را در 2 زمینه به شما معرفی می کنیم؛ ابتدا به معرفی و بررسی بهترین منابع برای یادگیری، تسلط و تست زنی در درس شیمی می پردازیم و سپس بهترین منابع شیمی برای جمع بندی و آزمون را به شما معرفی می کنیم.

کتاب شیمی کنکور مبتکران : کتاب های شیمی کنکور مبتکران ، تالیف بهمن بازرگانی بوده و به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان سال دهم، یازدهم و دوازدهم قابل استفاده هستند. این کتاب ها که با عنوان « پرسش های چهار گزینه ای شیمی دهم ( یازدهم یا دوازدهم ) » منتشر شده اند، در هر پایه شامل 2 جلد هستند که در مجموع مطالب کتاب درسی را کاملا پوشش می دهند.

این مقاله رو از دست ندید: اصولی ترین روش مطالعه ( روش SQ3R )

محتوای کتاب شیمی کنکور مبتکران به شامل بخش های زیر است (برای هر 3 پایه دهم، یازدهم و دوازدهم) :

1- درس و نکته : در پاسخنامه تشریحی این مجموعه، نکته‌ های کلیدی و مهم در قالب ایستگاه های درس و نکته بیان شده اند که با مطالعه دقیق این ایستگاه‎ها، عصاره جان کتاب درسی همراه با نکته های مستتر در آن به کالبد شما منتقل می شود.

2- تست‌ های بسیار مهم یا Very Important Tests) V.I.T) : این تست‌ ها که با دقت و وسواس فراوان انتخاب شده‌اند، تست‌ هایی را نشان می دهند که حل آن‌ ها برای شما بسیار حساس، حیاتی و مهم است و حل نکردن آن‌ ها مساوی است با فاجعه!

3- تست‌ های دسا (دومین سطح اهمیت) : این تست‌ ها بعد از تست های V.I.T در سطح دوم اهمیت قرار دارند. دسته‌ی سوم نیز تست‌ های بدون علامت هستند که دارای پایین ترین سطح اهمیت می‌ باشند. بنابراین اگر احساس می‌ کنید از لحاظ زمان در مضیقه هستید، توصیه می‌ کنیم ابتدا تست‌ هایV.I.T را حل کنید. بعد که خیالتان راحت شد، بروید سراغ تست‌ های دسا و در پایان اگر احساس کردید هنوز زمان دارید، تست‌ های بدون علامت را حل کنید.

4- طرح آموزشی کارتونی : در این قسمت سعی شده است برخی از مطالب و مفاهیم کلیدی مطرح شده در کتاب درسی به زبان کارتونی بیان شود تا این مطالب و مفاهیم بهتر در ذهن و حافظه‌ دانش آموزان جا بیفتد.

5- مناظره با دانش‌ آموزان و سوال‌ های متداول دانش‌ آموزی : یکی از موثرترین روش‌ های آموزشی، روش مباحثه یا مناظره‌ علمی است. در کتاب شیمی کنکور مبتکران ، گاهی مطالب به صورت یک مبحث و مناظره‌ زنده ارائه می‌ شود.

6- تست‌ های آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت

7- هم چنین در میان مطالب هر فصل و پس از بیان چند مبحث مشترک، آزمون هایی تحت عنوان « چک آپ » قرار دارد و در پایان هر فصل نیز یک آزمون جامع برای جمع بندی و مرور مطالب کل فصل آورده شده است.

بهترین منابع کنکور 99

- کتاب تست شیمی کنکور خیلی سبز : مجموعه کتاب های شیمی خیلی سبز در زمینه کنکور به 2 قسمت شیمی پایه ( دهم و یازدهم ) و شیمی دوازدهم  تقسیم شده اند که البته هر دو مجموعه تالیف دکتر نیما سپهری، مهدی براتی و یاسر عبداللهی می باشند. بنابراین ساختار نوشتاری و تالیفی کتاب ها یکسان بوده و مطالب کتاب درسی و نکات و تست های کنکور را پوشش می دهند.

در کتاب تست شیمی پایه خیلی سبز برای هر قسمت ابتدا یک درسنامه کاربردی و نسبتا کوتاه ارائه شده است تا به دانش آموزان در یادگیری مفاهیم درسی کمک کند. سپس با حل چند تمرین آموزشی که در همان درسنامه قرار دارد، تسلط بیشتری روی مباحث پیدا می کنید. در نهایت به قسمت تست ها می رسیم که تعداد زیادی تست تالیفی و تست های کنکور سراسری سال های اخیر در این قسمت جمع آوری شده است. همه تست ها دارای پاسخ تشریحی می باشند که در انتهای فصل می توانید آن ها را ببینید.

با روش مطالعه شیمی رتبه های برتر آشنا شوید.

البته به طور جدی به شما توصیه می کنیم برای حل تست ها، ابتدا خودتان تمام تلاشتان را به کار بگیرید و در انتها و برای بررسی جواب هایتان از پاسخنامه تشریحی استفاده کنید.

کتاب تست شیمی دوازدهم خیلی سبز در دو جلد منتشر شده است. در این کتاب ابتدا تست های تالیفی و تست های کنکور سال های اخیر هر فصل، به صورت مبحثی قرار دارد که بر اساس متن کتاب درسی تنظیم شده اند. در انتهای فصل، پاسخنامه تشریحی قرار دارد که بررسی تمام تست ها پرداخته و شامل درسنامه هایی برای آموزش مفاهیم هر مبحث می باشد. هم چنین میزان سختی سوالات نیز در پاسخنامه تشریحی ، کنار هر سوال مشخص شده است.

بهترین منابع کنکور 99

درواقع می توان تفاوت اصلی کتاب تست شیمی پایه و دوازدهم خیلی سبز را در این مسئله دانست؛ در کتاب تست شیمی پایه ، درسنامه ها در ابتدای هر مبحث و در قسمت تست های کتاب مطرح شده اند. در حالی که در کتاب شیمی دوازدهم ، درسنامه ها در انتهای فصل و در میان پاسخ های تشریحی قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

بهترین منابع کنکور 99 ( دروس عمومی )

بهترین منابع زیست کنکور

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا

( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید

یا عدد 6 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظرات کاربران
فرزانه

فرزانه

        میشه منابع دروس هندسه و گسسته رو هم معرفی کنید..من هر روز چک میکنم و منتظر نظر شمام

      
پاسخ دادن 2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام و عرض پوزش
کتاب خیلی سبز منبع مناسبی برای دروس هندسه و گسسته هست.
کتاب نشر الگو سه بعدی هم برای دانش آموزانی که قوی تر هستند و تمایل دارند تمرینات بیشتر و سخت تری رو حل کنند، منبع خوبیه.
      
پاسخ دادن 0 0

زینب بیاتی

زینب بیاتی

        نظرتون راجب شیمی جامع مهر و ماه چیه؟
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
بستگی به سطح شما در درس شیمی داره.
اما در مجموع کتاب های شیمی مبتکران و خیلی سبز که در این مقاله هم معرفی شده اند، منابع بهتری برای شیمی کنکور هستند و از نظر محتوایی کیفیت مناسب تری دارند.
      
پاسخ دادن 0 0

دانیال

دانیال

        سلام یه سوال داشتم واونم اینکه بهترین منبع مساعل شیمی کنکور از بین موضوعی خیلی سبز و کتاب تازه منتشر شده مساعل شیمی نشر الگو کدام یک می باشد ؟ 
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
کتاب مسائل شیمی نشر الگو رو پیشنهاد می کنیم.
      
پاسخ دادن 0 0

علی

علی

        ببخشید شیمی میکرو طلایی منبع خوبی هست؟
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
کتاب های شیمی مبتکران و خیلی سبز منابع بهتری برای درس شیمی هستند.
      
پاسخ دادن 0 0

فروغ

فروغ

         سلام.....
ببخشید میشه لطفا منابع رشته ریاضی رو معرفی کنین......
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
منابع دروس ریاضی، فیزیک و شیمی در همین مقاله معرفی شده اند
منابع دروس هندسه و گسسته رو هم به زودی در یک مقاله جداگانه معرفی می کنیم
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
به زودی منابع درس زیست رو در یک مقاله جداگانه معرفی می کنیم
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

پیشنهاد ویژه دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا: 20 دقیقه مشاوره تحصیلی تلفنی رایگان   مشاهده

اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.