بهترین منابع کنکور 99 ( دروس اختصاصی )

بهترین منابع کنکور 99 دروس اختصاصی

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع کنکور 99 بپردازیم.

کتاب ها و منابع معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد.

بهترین منابع کنکور 99 | بهترین منابع ریاضی کنکور

درس ریاضی جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس ریاضی حضور فعال و آگاه داشته باشید. اما تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر، حل تمرین بیشتر و تست زنی پیشنهاد می شود. هم چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق این درس، ما به شما توصیه می کنیم (مخصوصا برای دانش آموزانی که مفهوم مباحث را یاد نمی گیرند و از ابتدای کار سراغ حل تمرین و تست می روند) متن کتاب درسی را حتما مطالعه کرده و تمام تمرینات آن را حل کنید.

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

- کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهروماه : این کتاب شامل 7 کتاب ( ریاضی 1 ، ریاضی 2 ، ریاضی 3 ، هندسه 1 ، آمار و مدلسازی ، ریاضی عمومی 1 و 2 ) می باشد. درسنامه کتاب ریاضیات تجربی مهروماه بسیار کاربردی بوده و تمام نکات این 7 کتاب، همراه با تست های نمونه به طور کامل توضیح داده شده است. هم چنین در انتهای هر فصل آزمون های تستی تفکیک شده همراه با پاسخ تشریحی قرار دارد که می توانید به کمک آن ها تکنیک های تست زنی و آزمون خود را محک بزنید. مطالب هر فصل به طور خلاصه برای مرور سریع و جمع‌‌ بندی در انتهای فصل قرار دارد.

کتاب ریاصیات تجربی مهروماه شامل کلیه تست های کنکور از سال 78 تا 97 و کلیه تست های کنکور های سراسری خارج از کشور از سال 84 تا 97 می باشد و تست های آن در 4 سطح مجزا و منطبق بر کتاب های درسی نظام جدید می باشد. این کتاب تالیف محمدرضا میرجلیلی، مهدی امیریان و منصور سعیدی می باشد و ویرایش جدید آن در دو جلد به چاپ رسیده است.

خدمتی دیگر از دپارتمان مشاوره تحصیلی "بارسا"

تدریس رایگان دروس ریاضی، حسابان، زیست و شیمی دوره دوم توسط بهترین اساتید کنکور ایران

شما می تونید با ورود به صفحه آموزش آنلاین بارسا به صورت کاملا رایگان از این تدریس‌ها استفاده کنید.

ویدئوهای تدریس رایگان دوره دوم

- کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور خیلی سبز: انتشارات خیلی سبز هم کتاب جامع خوبی به عنوان منابع ریاضی کنکور تجربی چاپ کرده است. ویرایش نظام جدید این کتاب ( برای کنکور 99 ) شامل 2 جلد می باشد که جلد اول آن شامل درسنامه های کاربردی، تست های آموزشی و سپس تست های اصلی و کامل است. درسنامه های کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز به صورت موضوعی تقسیم بندی شده اند. در ابتدای درسنامه هر موضوع، مطالب اصلی بیان شده و در ادامه، تعداد زیادی تست های آموزشی قرار گرفته که پاسخ این تست ها، زیر هر تست نوشته شده است و مولفان کتاب در بین این پاسخ ها، به بیان نکات باقی مانده درس پرداخته اند. سپس با تست های اصلی مواجه می شوید که به صورت موضوعی طبقه بندی شده و از ساده به سخت چیده شده اند؛ درنتیجه تست ها روند آموزشی دارند. پاسخ های کاملا تشریحی تست ها را می توانید در جلد دوم کتاب ببینید.

پاسخنامه تشریحی فوق العاده این کتاب که نشان می دهد مولفان برای تالیف آن زحمت زیادی کشیده اند و بسیار کامل، قوی و عالی نوشته شده و باعث می شود داوطلب به اشتباهاتش پی ببرد. ارائه روش های میانبر، راه حل های کوتاه و روش حل های دیگر از ویژگی های خوب پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز می باشد. در مجموع می توان این کتاب را به عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 99 به شمار آورد.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین منابع ریاضی کنکور ریاضی

- کتاب ریاضیات پایه مهروماه : کتاب ریاضیات پایه مهروماه را به دلیل درسنامه های مفید و مفهومی و تست های آموزشی، دسته بندی شده و فصل به فصل به عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور 99 به شما معرفی می کنیم. این کتاب تالیف عباس اشرفی، وهاب تقی زاده و علیرضا نداف زاده می باشد. روند کتاب به این صورت است که در درسنامه های مفهومی از توضیحات مو به‌ مو استفاده شده و آموزش مفاهیم به روش های کاملا منحصر به فرد صورت گرفته است. پس از مطالعه کامل درسنامه ها و یادگیری مفاهیم اصلی، با تعداد مناسبی تست آموزشی مواجه می شوید که پاسخ تشریحی دارند و حل آن ها باعث رفع اشکال و بهبود وضعیت شما در درک مفاهیم ریاضی می شود. در پایان هر فصل نیز تعداد زیادی تست از مباحث فصل مورد نظر وجود دارد که به صورت مبحث به مبحث تفکیک شده اند. هم چنین تعدادی تست سخت تر و مفهومی تر با عنوان « برای 100% » نیز برای دانش آموزان قوی تر انتخاب شده است. در پایان هر فصل با یک آزمون برای جمع بندی فصل مواجه خواهید شد. پاسخنامه کلیدی و پاسخنامه تشریحی آخرین قسمت هر فصل را تشکیل می دهند. در پاسخنامه تشریحی از روش های مناسب و تکنیکی از جمله روش حذف گزینه بسیار استفاده شده است که از روش های سریع و کارآمد در کنکور سراسری محسوب می شود.

با بهترین منابع هندسه و گسسته کنکور آشنا شوید.

- کتاب حسابان 2 مهروماه : مطالعه این کتاب در ادامه مطالعه کتاب ریاضیات پایه مهروماه به دانش آموزان رشته ریاضی توصیه می شود. کتاب حسابان 2 مهروماه بر اساس آخرین تغییرات کتاب ریاضی نظام جدید تالیف شده است. سبک نگارش این کتاب نیز مانند کتاب ریاضیات پایه بوده و شامل 3 قسمت درسنامه مفهومی و کاربردی همراه با تست های آموزشی و تمرینی، تست های چهار گزینه ای تکمیلی و پاسخنامه کلیدی و تشریحی می باشد. این کتاب می تواند بهترین و کامل ترین منبع ریاضی کنکور نظام جدید برای دانش آموزان رشته ریاضی باشد.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین منابع کنکور 99 | بهترین منابع فیزیک کنکور

درس فیزیک هم مانند ریاضی، جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس فیزیک حضور فعال و آگاه داشته باشید تا به افزایش یادگیری سر کلاس منجر شود. همچنین تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر این درس، حل تمرین بیشتر و تست زنی پیشنهاد می شود. هم چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق این درس فیزیک به شما توصیه می کنیم (مخصوصا برای دانش آموزانی که مفهوم مباحث را یاد نمی گیرند و از ابتدای کار سراغ حل تمرین و تست می روند) متن کتاب درسی فیزیک را حتما مطالعه کرده و تمام تمرینات آن را حل کنید. علاوه بر این اگر می خواهید بدانید رتبه های برتر کنکور از چه روش هایی برای مطالعه فیزیک کنکور استفاده کرده اند، حتما مقاله روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر را مطالعه کنید. پیشنهاد ما برای کتاب کمک آموزشی درس فیزیک استفاده از کتاب های میکروطبقه بندی گاج است که برای هر دو رشته ریاضی و تجربی تمام مطالب سال های دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می دهد. ویژگی مهم این کتاب ها درسنامه های خلاصه و مفهومی و تست های متنوع همراه با پاسخنامه تشریحی است.

- کتاب فیزیک پایه گاج ( سری میکرو طبقه بندی ) : این کتاب برای هر دو رشته ریاضی و تجربی به صورت جداگانه به چاپ رسیده است؛ البته لازم به ذکر است که این کتاب در دو جلد چاپ می شود که جلد اول آن شامل بانک تست به همراه پاسخنامه کلیدی بوده و در جلد دوم می توانید از پاسخنامه تشریحی و درسنامه های کاربردی این کتاب استفاده کنید. تست‌ های این کتاب که طرح شده از مطالب دو کتاب درسی فیزیک دهم و یازدهم بوده، با دقت زیادی در مباحث مختلف دسته‌ بندی شده‌اند. در پایان هر فصل، بخشی به نام «یک قدم تا 100» قرار داده شده که سطح تست های آن بالاتر از سایر تست‌ ها بوده و بررسی آن ها به شما برای کسب درصد بالاتر در فیزیک کنکور سراسری بسیار کمک خواهد کرد. تست های کتاب فیزیک پایه گاج مجموعه‌ای از کل نکات مهم فصل را پوشش می‌ دهد. همچنین به دلیل اهمیت زمان در دوران جمع‌ بندی و نیاز به مرور مطالب، شماره تست‌ هایی که برای کمک به جمع بندی و مرور مطالب مهم در نظر گرفته شده، در آغاز هر فصل از کتاب مشخص شده است. در پاسخ‌ نامه‌ تشریحی این کتاب، صورت هر سوال و تمامی گزینه‌ های آن به طور کامل بررسی شده‌ است. هم چنین در پاسخ‌ نامه‌ تشریحی، کادرهای نکات مفهومی و ترکیبی هم وجود دارد. در قسمت‌ های مختلف پاسخ نامه، مهارت‌ های حل تست نیز بیان شده که به شما برای تقویت تکنیک های تست‌ زنی کمک شایانی می‌ کند.

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته

- کتاب فیزیک دوازدهم گاج ( سری میکرو طبقه بندی ) : این کتاب نیز مانند سری فیزیک پایه گاج برای دانش آموزان هر دو رشته ریاضی و تجربی قابل استفاده است و جلد اول آن بانک تست فیزیک و شامل تست های محاسباتی، مفهومی و خلاقانه از مباحث فیزیک دوازدهم کتاب درسی می باشد. این مجموعه نیز شامل تست های «یک قدم تا 100» و تست های مشخص شده برای دوران جمع بندی و مرور می باشد. جلد دوم کتاب نیز دربردارنده‌ پاسخ‌ های تشریحی کاملا مفهومی همراه با آموزش نکات کاربردی، برای همه‌ی سوالات مندرج در جلد اول کتاب است و برای برخی تست ها نیز از چند روش پاسخگویی استفاده شده است. این خصوصیات کتاب فیزیک میکرو طبقه بندی گاج را به بهترین منبع فیزیک کنکور تبدیل کرده است.

بهترین منابع کنکور 99

ویرایش نظام قدیم کتاب های فیزیک میکرو طبقه بندی گاج برای دانش آموزان نظام قدیم نیز منابع بسیار خوبی در درس فیزیک محسوب می شوند و دانش آموزان کنکوری نظام قدیم می توانند برای یادگیری مفهومی درس فیزیک و افزایش مهارت تست زنی ، از این کتاب ها استفاده کنند.

- کتاب فیزیک نشر الگو : از دیگر منابع فیزیک کنکور 99 که دانش آموزان می توانند از آن بهره ببرند، کتاب های فیزیک نشر الگو است. این کتاب ها خصوصا برای دانش آموزانی که در درس فیزیک قوی تر هستند و به دنبال کتابی می گردند که آن ها را بیشتر به چالش بکشد، توصیه می شود. مجموعه کتاب های فیزیک نشر الگو به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان هر دو رشته ریاضی و تجربی به چاپ رسیده است. البته کتاب های پایه دوازدهم برای هر دو رشته در 2 جلد چاپ شده که جلد اول شامل فصل های اول و دوم و جلد دوم نیز شامل سایر فصل های کتاب درسی می باشد.

مشاوره تحصیلی کنکور

از ویژگی های مهم کتاب فیزیک جامع دوازدهم نشر الگو ( برای رشته ریاضی و تجربی ) می توان به آموزش مفهومی مطالب کتاب درسی در قسمت درسنامه های کتاب اشاره کرد که همراه با حل تشریحی چندین مسئله، تست آموزشی و حل چند تست خاص برای درک و یادگیری بهتر مفاهیم درسی است. سپس با تست های چهارگزینه ای که با چینش آموزشی مناسب همراه هستند مواجه خواهید شد. نکته مهم این کتاب ها این جاست که پس از زدن تست های هر مبحث از فصل های کتاب، می توانید برای تسلط بیشتر به حل و بررسی تست های «سطح دوم» بپردازید که حاوی تست های مفهومی تر و چالش برانگیزتر برای کنکور است. در پایان هر فصل نیز 2 آزمون تستی به منظور جمع بندی و مرور مطالب فصل وجود دارد. هم چنین پاسخ تشریحی تمام تست های هر فصل نیز انتهای همان فصل قرار دارد.

کتاب فیزیک نشر الگو برای پایه های دهم و یازدهم برای هر دو رشته ریاضی و تجربی ، با 2 عنوان « تست » و « سه بعدی » چاپ شده است. هر دو کتاب از بهترین منابع فیزیک کنکور محسوب می شوند و هر دو نیز شامل درسنامه، تست و پاسخ های تشریحی هستند. با این تفاوت که مجموعه کتاب های سه بعدی نظر الگو، آموزش کامل تر و البته طولانی تری دارند و تمرکز بیشتری روی تمرین و حل مسائل تشریحی دارند. در مقابل، مجموعه کتاب های تست نظر الگو حاوی درسنامه های خلاصه تر و کوتاه تری بوده و شامل تست های بیشتری می باشد. البته در هر دو کتاب تست های آموزشی حل شده وجود دارد و هر دو کتاب شامل پاسخنامه تشریحی کامل هستند. دانش آموزان می توانند با توجه به سطح فیزیک خود یکی از این منابع فیزیک کنکور را انتخاب کنند.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین منابع کنکور 99 | بهترین منابع شیمی کنکور

بهترین منابع شیمی کنکور را در 2 زمینه به شما معرفی می کنیم؛ ابتدا به معرفی و بررسی بهترین منابع شیمی برای یادگیری، تسلط و تست زنی در درس شیمی می پردازیم و سپس بهترین منابع شیمی کنکور برای جمع بندی و آزمون را به شما معرفی می کنیم.

- کتاب شیمی کنکور مبتکران : کتاب های شیمی کنکور مبتکران تالیف بهمن بازرگانی بوده و به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان سال های دهم، یازدهم و دوازدهم قابل استفاده هستند. این کتاب ها که با عنوان «پرسش های چهار گزینه ای شیمی دهم ( یازدهم یا دوازدهم )» منتشر شده اند، در هر پایه شامل 2 جلد هستند که در مجموع مطالب کتاب درسی را کاملا پوشش می دهند.

درباره اصولی ترین روش مطالعه ( روش SQ3R ) چقدر اطلاعات دارید؟

محتوای کتاب شیمی کنکور مبتکران برای هر 3 پایه دهم، یازدهم و دوازدهم شامل بخش های زیر است:

1- درس و نکته: در پاسخنامه تشریحی این مجموعه، نکته‌ های کلیدی و مهم درس شیمی در قالب ایستگاه های درس و نکته بیان شده اند که با مطالعه دقیق این ایستگاه‎ها، عصاره جان کتاب درسی همراه با نکته های مستتر در آن به کالبد شما منتقل می شود.

2- تست‌ های بسیار مهم یا Very Important Tests) V.I.T): این تست‌ ها که با دقت و وسواس فراوان انتخاب شده‌اند، تست‌ هایی را نشان می دهند که حل آن‌ ها برای شما بسیار حساس، حیاتی و مهم است و حل نکردن آن‌ ها مساوی است با فاجعه!

3- تست‌ های دسا (دومین سطح اهمیت): این تست‌ ها بعد از تست های V.I.T در سطح دوم اهمیت قرار دارند. دسته سوم نیز تست‌ های بدون علامت هستند که دارای پایین ترین سطح اهمیت می‌ باشند. بنابراین اگر احساس می‌ کنید از لحاظ زمان در مضیقه هستید، توصیه می‌ کنیم ابتدا تست‌ های V.I.T را حل کنید. بعد که خیالتان راحت شد، بروید سراغ تست‌ های دسا و در پایان اگر احساس کردید هنوز زمان دارید، تست‌ های بدون علامت را حل کنید.

4- طرح آموزشی کارتونی: در این قسمت سعی شده است برخی از مطالب و مفاهیم کلیدی شیمی کنکور که در کتاب درسی مطرح شده، به زبان کارتونی بیان شود تا این مطالب و مفاهیم بهتر در ذهن و حافظه‌ دانش آموزان جا بیفتد.

5- مناظره با دانش‌ آموزان و سوال‌ های متداول دانش‌ آموزی: یکی از موثرترین روش‌ های آموزشی، روش مباحثه یا مناظره‌ علمی است. در کتاب شیمی کنکور مبتکران گاهی مطالب به صورت یک مبحث و مناظره‌ زنده ارائه می‌ شود.

6- تست‌ های آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت

7- هم چنین در میان مطالب هر فصل و پس از بیان چند مبحث مشترک، آزمون هایی تحت عنوان «چک آپ» قرار دارد و در پایان هر فصل نیز یک آزمون جامع برای جمع بندی و مرور مطالب کل فصل آورده شده است.

مجموع این چند بخش باعث شده کتاب شیمی کنکور مبتکران به یکی از بهترین منابع شیمی کنکور معرفی و استفاده شود. 

بهترین منابع کنکور 99

- کتاب تست شیمی کنکور خیلی سبز : مجموعه کتاب های شیمی خیلی سبز در زمینه کنکور به 2 قسمت شیمی پایه (دهم و یازدهم) و شیمی دوازدهم  تقسیم شده اند که البته هر دو مجموعه تالیف دکتر نیما سپهری، مهدی براتی و یاسر عبداللهی می باشند. بنابراین ساختار نوشتاری و تالیفی کتاب ها یکسان بوده و مطالب کتاب درسی و نکات و تست های کنکور را پوشش می دهند. در کتاب تست شیمی پایه خیلی سبز برای هر قسمت ابتدا یک درسنامه کاربردی و نسبتا کوتاه ارائه شده است تا به دانش آموزان در یادگیری مفاهیم درسی کمک کند. سپس با حل چند تمرین آموزشی که در همان درسنامه قرار دارد، تسلط بیشتری روی مباحث پیدا می کنید. در نهایت به قسمت تست ها می رسیم که تعداد زیادی تست تالیفی و تست های شیمی کنکور سراسری سال های اخیر در این قسمت جمع آوری شده است. همه تست ها دارای پاسخ تشریحی می باشند که در انتهای فصل می توانید آن ها را ببینید. البته به طور جدی به شما توصیه می کنیم برای حل تست ها، ابتدا خودتان تمام تلاشتان را به کار بگیرید و در انتها و برای بررسی جواب هایتان از پاسخنامه تشریحی استفاده کنید.

با روش مطالعه شیمی رتبه های برتر آشنا شوید.

کتاب تست شیمی دوازدهم خیلی سبز در دو جلد منتشر شده است. در این کتاب ابتدا تست های تالیفی و تست های کنکور سال های اخیر هر فصل به صورت مبحثی قرار دارد که بر اساس متن کتاب درسی تنظیم شده اند. در انتهای فصل، پاسخنامه تشریحی قرار دارد که به بررسی تمام تست ها پرداخته و شامل درسنامه هایی برای آموزش مفاهیم هر مبحث درس شیمی می باشد. هم چنین میزان سختی سوالات نیز در پاسخنامه تشریحی با علامتی کنار هر سوال مشخص شده است. درواقع می توان تفاوت اصلی کتاب تست شیمی پایه و دوازدهم خیلی سبز را در این مسئله دانست؛ در کتاب تست شیمی پایه، درسنامه ها در ابتدای هر مبحث و در قسمت تست های کتاب مطرح شده اند. در حالی که در کتاب شیمی دوازدهم خیلی سبز درسنامه ها در انتهای فصل و در میان پاسخ های تشریحی قرار دارند. در هر صورت کتاب تست شیمی خیلی سبز نیز از بهترین منابع شیمی کنکور 99 به شمار می رود.

بهترین منابع کنکور 99

بیشتر بخوانید:

بهترین منابع کنکور 99 ( دروس عمومی )

بهترین منابع زیست کنکور

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 6 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظرات کاربران
m.h.5

m.h.5

        سلام خسته نباشید . برای دوران جمع بندی از دور دنیا در 4 ساعت گاج یا کنکوریوم مهر وماه استفاده کنم (البته اگر منبع بهتری را میشناید معرفی کنید) و یا اینکه به منابعی که از قبل داشتم اکتفا کنم و سوال هایی که از قبل نشاندار کرده و همچنین سوال های ازمون های گزینه 2 و قلم چی و... را دوباره حل کنم ؟ 
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
بعد از اینکه دروس رو جمع بندی کردید و مطالعه دروس تموم شد، استفاده از منابعی مثل دور دنیا در ۴ ساعت و کتاب زرد کانون می تونه براتون شبیه ساز کنکور باشه و خیلی کمک کننده ست.
البته به زودی بهترین منابع جمع بندی کنکور ۹۹ رو در یک مقاله جداگانه براتون منتشر می کنیم.
حتما هفته ای یک مرتبه به قسمت مقالات سایت علی میرصادقی سر بزنید تا از آخرین مقالات مرتبط با کنکور ۹۹ بهره ببرید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

پویا

پویا

        سلام به نظر شما اگر من فقط از منابع سال به سال استفاده کنم . مثلا برای درس ریاضی من از کتاب های . ای کیو . مهرو ماه . خیلی سبز . نردبام . سال به سال استفاده یعنی هر سه سال رو برای هر سال از هر ۴ تای این منابع استفاده کردم به نظرتون باز هم لازمه کتاب جامعی مثل خیلی سبز یا مهرو ماه بزنم یا دیگه وقت تلف کردنه . چون واقعا دیگه روی ریاضی حس تسلط می کنم 
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
الآن بیشتر روی تست های زمان دار و آزمونی تمرکز کنید که برای دادن آزمون ها دچار مشکل نشید.
براتون آرزوی موفقیت داریم
      
پاسخ دادن 0 0

Ali

Ali

        سلام
من سطح نسبتاً ضعیفی دارم تو درس فیزیک و الان بین کتاب جامع فیزیک تجربی خیلی سبز و کتاب های فیزیک میکروطبقه بندی‌ کدومو بخرم که درسنامه جامع و کاملی داشته باشه که ساده و روان توضیح بده و تست های مناسب هم داشته باشه و اینکه یک کتابی که درسنامه کامل شیمی دوازدهم رو داشته باشه چی بخرم؟
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
برای هر دو درس فیزیک و شیمی کنکور کتاب خیلی سبز منبع مناسبی برای شما هست.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

Roza

Roza

        سلام ببخشید من دانشجوی ارشد دانشگاه تهرانم و دیپلم ریاضی دارم اما قصد دارم مجدد کنکورتجربی شرکت کنم 
فقط کتاب های جامع رو برای هر درس بگیرم کفایت میکنه ؟؟
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
دوست عزیز‌ با توجه به اینکه شما از فضای کنکور کمی فاصله گرفتید و رشته دیپلمتون و کنکور مورد نظرتون متفاوت هست و حجم رقابت در رشته تجربی بسیار بالاست، باید در انتخاب بهترین منابع کنکور با دقت بیشتری عمل‌ کنید و فقط به کتاب های جامع اکتفا نکنید.
برای اطلاعات بیشتر می تونید اطلاعات خودتون رو در فرم انتهای صفحه وارد کنید تا مشاوران بارسا با شما تماس بگیرند.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 1 0

محمد

محمد

        سلام
ببخشید
برای ریاضی 
نشر الگو دوازدهم و آموزش فضایی مهر و ماه دوازدهم خوبه یا نه
یا مثلا خیلی سبز جامع یا مهر و ماه جامع بهتره؟
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
مجموعه خیلی سبز منبع خیلی خوبی برای ریاضی کنکور محسوب میشه. البته همونطور که تو این مقاله اشاره شده ریاضی مهر و ماه جامع هم کتاب خوبیه.
اگه تو درس ریاضی خیلی قوی هستید می تونید از منابع سخت تری مثل نردبام خیلی سبز یا IQ گاج استفاده کنید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

Ali

Ali

        سلام خوبين من نصفه نيمه دهم رو خوندم در تابستون كمي هم تست زدم أما زيست رو عالي بستم شيمي هم نسبتا خوندم يازدهمم تست زياد نزدم بنظرتون أز الان شروع كنم أز سال يازدهم براي ١٤٠٠ ميشه رتبه زير ١٠٠ اورد
      
پاسخ دادن 2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
آره حتما می تونی؛ البته بستگی به اراده، تلاش و مصمم بودن خودت داره
تو صفحه کنکور ۱۴۰۰ (منوی سایت، کنکور، کنکور ۱۴۰۰) ما به طور جامع و کامل درباره آماده شدن برای کنکور ۱۴۰۰ از سال یازدهم توضیح دادیم. حتما این صفحه رو ببینید و اگه سوالی داشتید از مشاوران تحصیلی ما کمک بگیرید. ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱
      
پاسخ دادن 0 0

حسن امیدی

حسن امیدی

        سلام من فارغ التحصیل نظام جدید تجربی ام.   از الان میخوام شروع کنم به. درس خوندن برای رشته ریاضی . به نظرتون تو این مدت میتونم نتیجه بگیرم و اینکه برای فیزیک و حسابان و گسسته و هندسه چه منابعی رو انتخاب کنم . چون من تا حالا هیچی از اینا نخوندم.
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
تو مقاله شروع درس خواندن برای کنکور از بهمن (قسمت مقالات رو از منو انتخاب کنید و سپس به قسمت کنکور برید) درباره روش مطالعه برای دانش آموزانی که از الآن می خوان برای کنکور آماده بشن توضیح دادیم.
بهترین منابع کنکور فیزیک و حسابان رو در همین مقاله و بهترین منابع گسسته و هندسه کنکور رو در مقاله دیگه ای معرفی کردیم که اون هم در قسمت مقالات و بخش کنکور قرار داره.
برای برنامه ریزی بهتر هم می تونید از ۲۰ دقیقه مشاوره تحصیلی رایگان بارسا استفاده کنید که برای این کار کافیه عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 1 0

علیررضا

علیررضا

        نظرتون راجب ای کیو ریاضی جامع چیه ؟ ممنون میشم بگید
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
کتاب IQ از منابع نسبتا سنگین ریاضی کنکور محسوب میشه. اگه ریاضی تون کاملا قوی نیست و هنوز تو یادگیری مفاهیم اشکالاتی دارید‌‌‌‌‍‍، بهتره از کتاب خیلی سبز استفاده کنید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 1

سید محمد حسین حسینی

سید محمد حسین حسینی

        سلام
کتاب جمع بندی شیمی جامع خیلی سبز بهتره یا جمع بندی شیمی مهروماه؟
      
پاسخ دادن 0 2

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
بین این دو کتاب، جمع بندی شیمی خیلی سبز بهتره
اما پیشنهاد می کنیم برای جمع بندی شیمی کنکور از سری فیل مبتکران استفاده کنید. اگه سطح شیمی تون خیلی خوبه هم می تونید برای جمع بندی از موج آزمون نشر الگو استفاده کنید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

Ne

Ne

        سلام اگه بخواهيم ٣ كتاب ميكرو طبقه بندي گاج + ابي قلم چي + نشر الگو رو به ترتيب الويت بخونيم كدوم رو واسه الويت اول و دوم و سوم قرار بديم؟
ممنون
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
برای چه درسی؟؟
      
پاسخ دادن 0 0

مجید

مجید

        سلام برای من که رشته ام تجربیه ونظام قدیم هستم و باید کنکور نظام جدید بدم ودر ریاضی و فیزیک وشیمی ضهیف هستم چه کتابی بهتره?؟
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
برای فیزیک از میکروطبقه بندی گاج و برای شیمی از مبتکران و برای ریاضی از ریاضیات تجربی جامع کنکور خیلی سبز استفاده کنید.
البته اگه ریاضی تون خیلی ضعیفه، لازمه کتاب های تشریحی مثل ماجراهای من و درسام انتشارات خیلی سبز یا پرسمان گاج رو مطالعه کنید و تمریناتش رو حل کنید
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

امیر

امیر

        نظر شما در مورد کتاب زیست پایه مهر و ماه چیست؟؟ایا کتاب مفیدی هست؟؟
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
منبع خوبیه؛ اما خیلی سبز منبع بهتریه
البته بهترین منابع زیست شناسی کنکور 99 در مقاله جداگانه ای به طور مفصل بررسی شده اند؛ برای مطالعه این مقاله به بخش مقالات و دسته بندی " کنکور " مراجعه کنید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

فریناز

فریناز

        سلام بنظرتون برای درس زیست شناسی
کتاب مهروماه جامع چطوره؟؟؟؟!!!!
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
پیشنهاد می کنیم از منابع بهتری برای زیست شناسی کنکور استفاده کنید.
برای اطلاعات بیشتر به بخش مقالات و دسته بندی " کنکور " مراجعه کنید و مقاله بهترین منابع زیست شناسی کنکور رو مطالعه کنید.
البته برای دسترسی راحت تر لینکش رو در انتهای همین مقاله هم قرار دادیم.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

محمدرضا

محمدرضا

        سلام.وقت بخیر.من فارغ التحصیل کارشناس ارشد رشته های فنی و مهندسی هستم و میخوام پزشکی شرکت کنم.پیشنهادتون چیه به بنده.ممنون.
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
کار نسبتا سختی پیش رو دارید و باید با برنامه ریزی درس بخونید.
برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می تونید با شماره زیر تماس بگیرید و با بهترین مشاوران کنکور ما صحبت کنید و ازشون راهنمایی بخواهید.
021-22677917
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

محسن

محسن

        با سلام 
من شیمی دهم خیلی سبز دارم منتها درس نامه ش چنگی به دلم نمیزنه اما است هاش خوبه برای یازدهم و دوازدهم هم شیمی خیلی سبز بخرم؟
دوم با کتاب شیمی مبتکران بازرگانی نه درس نامه نه تست هاش بهم نمی چسبه نظرتون راجع به میکرو نقره ای برای دوازدهم چی هستش
ممنون و متشکر از زحمات بی دریغتان
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
کتاب های مبتکران و خیلی سبز جامع ترین درسنامه های شیمی رو دارند و از بهترین منابع شیمی کنکور 99 محسوب میشن.
پیشنهاد ما اینه که از همین منابع استفاده کنید و سراغ منابع متعدد نرید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

مریم

مریم

        من ریاضیات تجربی مهروماه تهیه کردم واقعا کتاب خوب و کاربردی هست 
ممنون از اینکه منابع خوب را معرفی میکنید 
      
پاسخ دادن 4 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
باعث خوشحالی ماست که مطالب براتون مفید بوده
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

امیرحسین

امیرحسین

        سلام به نظر شما کتاب هندسه جامع مهر و ماه خوبه
      
پاسخ دادن 1 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
بله. هندسه جامع مهر و ماه منبع خوبی برای هندسه کنکور هست. همچنین برای هندسه دوازدهم می تونید از کتاب خیلی سبز استفاده کنید.
موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

امیر

امیر

        سلام من من کتاب ریاضی جامع میکرو طبقه بندی را دارم به نظر شما عرضش دارد تا مال خیلی سبز جامع اش رابگیرم وبه جای میکرو از خیلی سبز به خانم
      
پاسخ دادن 1 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
کتاب ریاضی میکرو هم از منابع مناسب برای ریضی کنکور هست که می تونید ازش استفاده کنید. مهم اینه که وقت بذارید و تست های کتاب رو حل کنید.
      
پاسخ دادن 0 0

mm85

mm85

        سلام من داخل مسائل استوکیومتری ضعیف هستم پیشنهاد شما به من چیه??
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
بهترین کاری که می تونید بکنید اینه که مفاهیم مربوط به استوکیومتری رو خوب یاد بگیرید (برای این کار می تونید از کتاب مبتکران که معرفی کردیم استفاده کنید) و هر شب 10تا تست استوکیومتری حل کنید.
با آرزوی موفقیت
      
پاسخ دادن 0 0

.

.

        سلام برای دروس فیزیک و ریاضی نظام قدیم چه کتاب هایی رو معرفی میکنین و اینکه در این دو درس الزاما باید چند کتاب کار کنیم تادرصد خوبی کسب کنیم یا یه کتاب رو چند دور بزنیم
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
برای فیزیک نظام قدیم میکرو طبقه بندی گاج و برای ریاضی نظام قدیم کتاب ریاضی مهر و ماه منابع خوبی برای رشته ریاضی هستند که هر دو رو در همین مقاله براتون بررسی کردیم. البته در صورتی که در درس ریاضی ضعیف هستید، کتاب ریاضی آبی قلمچی رو بهتون پیشنهاد می کنیم.
درباره سوال دومتون، بهتره یک کتاب خوب و مناسب سطحتون رو چند بار تست بزنید. اما اگه یک کتاب رو خوب کار کردید و تست هاش رو بیش از یک بار جواب دادید و احساس کردید سطحتون بالاتر از اون کتاب هست، می تونید یک کتاب با تست های سخت تر تهیه کنید.
      
پاسخ دادن 0 0

ياسمن

ياسمن

        سلام خسته نباشيد
ميكروطلايي فيزيك (جامع) و نشرالگو زيست خوبه!؟
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
برای درس فیزیک کتاب میکرو طبقه بندی گاج منبع خوبی برای فیزیک پایه و دوازدهم هست.
اگه در درس زیست شناسی ضعیف هستید، نشر الگو رو بهتون پیشنهاد نمی کنیم.
      
پاسخ دادن 1 0

فرزانه

فرزانه

        میشه منابع دروس هندسه و گسسته رو هم معرفی کنید..من هر روز چک میکنم و منتظر نظر شمام

      
پاسخ دادن 3 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام و عرض پوزش
کتاب خیلی سبز منبع مناسبی برای دروس هندسه و گسسته هست.
کتاب نشر الگو سه بعدی هم برای دانش آموزانی که قوی تر هستند و تمایل دارند تمرینات بیشتر و سخت تری رو حل کنند، منبع خوبیه.
      
پاسخ دادن 2 0

زینب بیاتی

زینب بیاتی

        نظرتون راجب شیمی جامع مهر و ماه چیه؟
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
بستگی به سطح شما در درس شیمی داره.
اما در مجموع کتاب های شیمی مبتکران و خیلی سبز که در این مقاله هم معرفی شده اند، منابع بهتری برای شیمی کنکور هستند و از نظر محتوایی کیفیت مناسب تری دارند.
      
پاسخ دادن 2 0

دانیال

دانیال

        سلام یه سوال داشتم واونم اینکه بهترین منبع مساعل شیمی کنکور از بین موضوعی خیلی سبز و کتاب تازه منتشر شده مساعل شیمی نشر الگو کدام یک می باشد ؟ 
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
کتاب مسائل شیمی نشر الگو رو پیشنهاد می کنیم.
      
پاسخ دادن 0 0

علی

علی

        ببخشید شیمی میکرو طلایی منبع خوبی هست؟
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
کتاب های شیمی مبتکران و خیلی سبز منابع بهتری برای درس شیمی هستند.
      
پاسخ دادن 1 0

فروغ

فروغ

         سلام.....
ببخشید میشه لطفا منابع رشته ریاضی رو معرفی کنین......
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
منابع دروس ریاضی، فیزیک و شیمی در همین مقاله معرفی شده اند
منابع دروس هندسه و گسسته رو هم به زودی در یک مقاله جداگانه معرفی می کنیم
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
به زودی منابع درس زیست رو در یک مقاله جداگانه معرفی می کنیم
      
پاسخ دادن 1 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

برای رزرو جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا عدد ۶ را به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.مشاهده

مشاوره تحصیلی رایگان

برای دریافت هدیه 100 هزار تومانی بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.