روش صحیح تست زدن چطوریه و من باید از کجا شروع کنم؟

روش صحیح تست زدن

اینکه بهترین روش تست زنی رو بخوایم بگیم خیلی موضوع کلی حساب میشه و در هر پایه و درس تکنیک های مخصوص خودش رو داره. من سعی میکنم با گفتن چند تا نکته که به طور کلی رعایتش به پیشرفت شما کمک میکنه جواب این سوال رو بگم.

اول از همه فراموش نکنید که وقتی ما در منزل مشغول تست زدن هستیم همچنان در مرحله ی یادگیری و آموزش هستیم. پس موضوعی که خیلی اهمیت داره استفاده از کتاب هاییه که پاسخ نامه داشته باشن و یا اگر پاسخ نامه نداره جواب اخر سوالات رو حتما داشته باشیم. چرا که مهم ترین نکته درمورد تست زدن چک کردن اون تست هاست که با این کار متوجه اشتباهات و نقاط ضعف و قوتمون بشیم و اگر جایی مشکل داشتیم اون مشکل رو با کمک پاسخ نامه حلش کنیم.

نکته ی مهم دوم اینه که اگر شروع به تست زدن میکنید باید حتما قبلش جزوه و یا کتاب اون مبحث رو مطالعه کرده باشید و به تست ها به عنوان یه چالش نگاه کنید که قراره اطلاعاتی که مطالعه کردین رو با زمان دادن به خودتون به خاطر بیارین. نه اینکه کتاب و جزوه کنارتون باز باشه و شروع کنید دونه دونه تست ها رو با جزوه و یا پیدا کردن راه حل در کتاب حل کنید. این کار نه تنها به شما کمک نمیکنه، بلکه زمان زیادی رو هم از شما میسوزونه. توجه داشته باشید که اولین مرحله ی یادگیری، مطالعه دقیق درسنامه و یا کتاب و جزوه است. در مراحل بعدی باید به سراغ تست زدن برید. در واقع تست زدن مثل محک زدن میزان تسلط ما و به خاطر آوردن مطالبی است که مطالعه کردیم.

نکته دیگه اینکه کیلویی تست نزنید و دسته دسته تست بزنید. مثلا اگر قراره ۵۰تا تست بزنید، پنج تا دسته ی ده تایی تست بزنید و بعد از هر ۱۰تا به سراغ چک کردن و پاسخنامه بروید. اینکه یکی یکی تست ها رو بزنید و به سراغ چک کردن برید یادگیری شما رو کم میکنه و صبر شما رو برای بررسی پاسخ از بین میبره و از طرفی اینکه ۵۰ تا رو پشت هم زدن هم غلطه!!! چرا که وقتی برمیگردین که چک کنید خیلی از ایده ها و فکر هایی که راجع به سوالات داشتین و حلشون کردین رو به خاطر ندارین که بررسیش کنین و یا گاهی هم چون تعداد سوالات زیاده رفع اشکال رو به بعدا موکول میکنید که اینجور وقت ها معمولا دیگه فراموش میشه و تستی که بررسی نشه مثل تستیه که زده نشده! تست زدن زمانی نتیجه ی خودش رو نشون میده که بررسی و رفع اشکال شده باشه. پس اگر یه تعداد کمی تست بزنید و بررسیش کنید مطمئنا موثرتر از تعداد بسیار زیادی تست زده شده ولی برسی و رفع اشکال نشده است. به گفته ی بیشتر رتبه های خوب کشور، رفع اشکال مهم ترین قسمت تست زنیه. البته رفع اشکالی که در اون شما نکته ای رو که بلد نبودید یا اشتباه کردید رو در قسمتی که بعدا حتما میخونید یادداشت کنید و تستی رو که غلط زدین و یا نزدین رو بعدا حتما پس از یادگیری دوباره حل کنید .

بیشتر بخوانید: تحلیل آزمون چه جوریه؟

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

برای رزرو جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا عدد ۶ را به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.مشاهده

مشاوره تحصیلی رایگان

برای دریافت هدیه 100 هزار تومانی بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.