نحوه برگزاری کنکور 99

نحوه برگزاری کنکور 99

پس از برگزاری کنکور 98 به عنوان اولین کنکور پس از تغییرات به وجود آمده در نظام آموزشی برای داوطلبان نظام قدیم ، از آن جا که تعداد زیادی از داوطلبان کنکور 99 را پشت کنکوری های نظام قدیم تشکیل می دهند، درخواست این داوطلبان مبنی بر برگزاری کنکور 99 مانند کنکور 98 ( با دو تیپ سوال جداگانه برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید )، باعث تغییر نظر شورای سنجش و پذیرش شد.

نحوه برگزاری کنکور 99 به صورت کلی

سازمان سنجش ابتدا اعلام کرده بود که نحوه برگزاری کنکور 99 برای داوطلبان نظام قدیم همانند داوطلبان نظام جدید ، بر اساس منابع نظام جدید است و برای داوطلبان نظام قدیم ، مانند کنکور 98 سوال جداگانه طرح نخواهد شد. اما طبق جدید ترین مصوبه این سازمان، نحوه برگزاری کنکور 99 همانند کنکور سال 98 می باشد. سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و برگزاری کنکور ۹۹ می باشد، طبق روند  سال های گذشته با انتشار اطلاعیه ای احتمالا در مهر ماه ۹۸ ، نحوه برگزاری کنکور 99 ، زمان برگزاری کنکور 99 و شرایط شرکت در کنکور 99 را مشخص خواهد کرد.

جزئیات نحوه برگزاری کنکور 99

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به تاثیر معدل در کنکور 99 ، در مورد نحوه برگزاری کنکور 99 اعلام کرد که در این کنکور همانند کنکور سال گذشته، 2 نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به صورت مجزا طراحی می شود. بر این اساس در کنکو 99 یک نوع سوال از کتاب های نظام جدید برای داوطلبان نظام جدید و یک نوع سوال از کتاب های نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم طراحی می شود. منبع اصلی طراحی سوالات کنکور 99 برای داوطلبان نظام جدید ( 6 - 3 - 3 )، کتاب های پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم برای تمامی رشته ها می باشد و منبع اصلی طراحی سوالات کنکور 99 برای داوطلبان نظام قدیم ، کتاب های پایه های دوم و سوم متوسطه و پیش دانشگاهی در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می باشد.

اطلاعیه رسمی سازمان سنجش درباره نحوه برگزاری کنکور 99

سرانجام در تاریخ 98/1/5 سازمان سنجش اطلاعیه زیر را در رابطه با نحوه برگزاری کنکور 99 منتشر کرد:

"  بدین‌ وسیله به اطلاع می‌ رساند، براساس مصوبه هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 97/12/26، با توجه به درخواست داوطلبان، در آزمون سراسری سال 1399، برای آخرین بار همانند آزمون سراسری سال 1398 سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذیل انجام خواهد شد، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6)، سوال یکسان طرح خواهد شد. "

 • یک آزمون (یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ قدیم

 • یک آزمون (یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ جدید (3-3-6)

تاثیر معدل در کنکور 99

میزان تاثیر معدل در کنکور 99 برای داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم و دیپلم نظام جدید ( 6-3-3 ) که امتحانات پایه دوازدهم آن ها به صورت نهایی برگزار می شود، به صورت 30% قطعی اعمال می شود. به این صورت که داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد دریافت نموده اند، شامل 25 درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم در کنکور سراسری می باشند و داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 تا 97 دریافت کرده اند شامل 5% تاثیر قطعی معدل دوره پیش دانشگاهی می باشند و داوطلبانی که در پایه دوازدهم مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند، داوطلبان نظام جدید می باشند و میزان تاثیر معدل برای آن ها در پایه دوازدهم به صورت 30% تاثیر قطعی می باشد.

3.57 7
 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 5
  • 2
 • تاریخ انتشار : 1398/04/30
 • تعداد مشاهده : 1666 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.