کشف استعداد

کشف استعداد

همه ی ما در دور و بر خودمون افرادی رو می شناسیم که با کمترین تلاش در درس یا کار خود به شدت موفق هستند. و از نظر ما باهوش و با استعداد هستند.از موسیقی گرفته تا فیزیک کوانتوم، همیشه افرادی هستند که در اطرافیان ما در جامعه سرآمد ;هستند و استعداد ها و مهارت هایشان تحسین برانگیز هستند. اما آیا این استعداد ذاتی است و به بیانی دیگر انسان ها با استعداد های خاصی به دنیا میان؟ آیا اساسا نیازی به کشف استعداد هست؟این سوال از قدیم الایام در میان فلاسفه یونان مطرح بوده و فیلسوفانی مثل افلاطون و ارسطو دیدگاه هایی تو این زمینه هم ارائه کرده بودند.

ادامه مطلب

مایکل جردن

موفقیت در زندگی

من بیش از 9000 شوت رو در طی بازی‌های که انجام داده ام از دست داده ام. تقریبا حدود 300 بازی رو در طول زندگیم از دست دادم. شخصا بارها و بارها در طول زندگی شکست خوردم و در آستانه دست کشیدن از تلاش بوده ام اما همین شکست‌های پی در پی من در زندگی بوده اند که در نهایت باعث پیروزی من شدند."
نوشته بالا،ازبازیکن افسانه ای بسکتبال جهان، مایکل جردن از زبان خود اوست است، از زبان خود اوست. این تفکری اشتباه است که فکر کنید اگر در کاری استعداد ندارید موفقیت شما در آن غیر ممکن خواهد بود. معلم بسکتبال مایکل جردن در زمان کودکی او کاملا از مایکل ناامید بود؛ چرا که او حتی نمی‌توانست تا ارتفاع مناسبی پرش کند. اما در نهایت این سال‌ها تلاش مایکل بود که او را به این نقطه رساند نه چیز دیگری.

 

ادامه مطلب

عادت بد

عادت های بد را چگونه ترک کنیم؟

دیشب که مسواکِ قبل خوابتان را میزدید، دقیقا وقتی مسواک را برداشتید چه کاری انجام دادید؟ آیا نیاز داشتید روی رفتارِ خود، کنترل داشته باشید تا این عمل را انجام دهید؟ آیا هر لحظه حواستان بود که مسواک را بجای دهان، درون چشمتان فرو نکنید؟نقش عادت ها در زندگی ما به اندازه‌ای است که اگر این نقش را فراموش کنیم، نباید امیدی به سایر تلاشهایمان داشته باشیم. خوب که دقت کنیم متوجه خواهیم شد که در واقع زندگی ما حاصل‌ جمع عادت های ماست. اما وقتی از عادت حرف میزنیم، از چه می‌گوییم؟

یک موضوعی که در بین مقالات به وضوح خوانده می شود این است که " عادت های بد را چگونه ترک کنیم؟ " . با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله به صورت دقیق به این موضوع اشاره کرده ایم و البته یک ویدیو 5 دقیقه ای حول این محور تقدیمتان میکنیم.

ادامه مطلب

انگیزشی

چگونه انگیزه پیدا کنیم؟

آیا انسان های موفق لزوما افرادی هستند که از سطح دانش بسیار بالایی برخوردارند؟ یا مهارتهای منحصر به فرد و استعداد های شگرفی دارند؟ شانس موقعیت های ویژه و ارتباط های قوی نقشی در موفقیت آنها نداشته؟عدم موفقیت یک فرد در زندگی نداشتن استعداد یا مهارت نیست. بلکه مهم ترین چیزی که یک انسان در زندگی به آن نیاز دارد، داشتن انگیزه است.  اگر شما فاقد انگیزه باشید پس از مدتی خسته شده و با بهانه های مختلف کارتان را رها خواهید کرد. امیدواری در شرایط دشوار بزرگ ترین هنر هر انسانی  است. 

ادامه مطلب

دوست دارم جلب توجه کنم!!!

دوست دارم جلب توجه کنم | اختلال شخصیت نمایشی

خودنما، پرهیجان، پر رنگ و لعاب، نمایشی؛ خصوصیات افرادی است که در نگاه اول و نه چندان عمیق در یک مهمانی یا جمع دوستانه حتی محیط کار اجتماعی، خونگرم یا حتی کاریزماتیک تصور می شود. پرحرف، تن صدای بالا، عشوه گری در حرف زدن و رفتار، پوشش و آرایش زننده و نامتعارف، علاقه به مسائل رمانتیک و رمانتیک سازی روابط به طرز اغراق آمیز، انتقام گیری در روابط، روابط سطحی و ناپایدار، نوسانات خلقی شدید، تهدید به خودکشی، اعتماد به نفس پایین، ریاکاری در نشان دادن چهره واقعی خود، عاشق تملق و چاپلوسی و مورد تعریف واقع شدن و... این ها برخی از خصوصیات فردی مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی یا یک شخصیت نمایشی با ویژگی های نمایشی بودن است.

ادامه مطلب

شکست عاطفی

شکست عاطفی

شکست عشقی اتفاقی دردناک و ناراحت کننده است که استرس و اضطراب های زیادی را برای ما به همراه دارد. این شکست نوعی تحقیر شدگی و سرخوردگی و طرد شدن است که کیفیت زندگی انسان را تحت تاثیر قرار میدهد، از جمله نشانه های هیجانی آن: اختلال خواب، عصبی بودن، عذاب شکیدن بر اثر مرور خاطرات، احساس غم، نا امیدی، شرم، احساس خشم، درماندگی ، خودکشی و... است. درواقع فرد دچار پریشانی هیجانی میشود و احساس میکند که هیچ کنترلی بر اتفاقات زندگی اش ندارد! علاوه بر آن نشانه های فیزیکی از جمله تهوع، لرز، سرگیجه، بیقراری ، گرفتگی و... به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلب

افزایش درامد

چگونه با حداقل سرمایه، بیشترین پول را به دست آوریم؟

امروزه با افزایش و رشد تکنولوژی، هر روزه شاهد روش های جدید ایجاد کسب وکار و همینطور پیرو آن، فرصت های جذاب ایجاد درآمد هستیم. سرعت تغییر در کسب وکارها بقدری رو به افزایش می باشد که اگر افراد به طور پیوسته برای آموزش و رشد خود فرصت نگذارند قطعا ازاین شرایط گزارعقب می مانند. چه بسا فضاها و فرصت هایی که دراین بازه زمانی، فقط با اندکی آموزش و تغییر در الگوی کسب و کار می تواند بیزینس های پرسود و جذابی را درذهن ما ایجاد نماید. 

ادامه مطلب

رمز موبایل همسر

رمز موبایل همسرمان را بدانیم ؟

گاهی ما بخاطر نگرانی های ذهنی و یا مراقبت از زابطهمان به فکر چک کردن گوشی همسرمان می افتیم! اما به عکس این برخورد ما کاملا ناسالم است و با این رفتار آسیب های کاملا جدی ای به روابطمان خواهیم زد.
زوج های سالم به یکدیگر کاملا اعتماد دارند و اگر موضوعی باعث نگرانی و آزارشان شود، به جای کنترل کردن همسرشان، در مورد آن باهم گفتگو می کنند!
 

ادامه مطلب

فروش برای همه

چرا باید وکلا دوره فروش را بگذرانند؟؟

حتی وکلا هم به شدّت نیازدارند که دوره فروش را بگذرانند ، جمله ای عجیب ولی بسیار به واقعیت نزدیک است.هرگاه صحبت از فروش میشود ، این تصور ایجاد می گردد که باید در این میان کالایی ردّ و بدل شود. امّا نکته همینجاست!!! معنی واقعی فروش چیست؟ 

ادامه مطلب

فروش حرفه ای

5 تکنیک فروش حرفه ای

یکی از خاص ترین و پر درآمد ترین شغل هایی که در دنیا بیشترین اشتغال زایی و درآمد را دارند، بی شک شغل فروشندگی می باشد. مهم ترین ویژگی شغل فروش ، این است که بدون هیچ سرمایه ای می تواند قلب هر کسب و کاری را هدف قرار دهد و درآمد های زیادی را نصیب خود نماید. در این مقاله 5تکنیک فروش حرفه ای را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

1 2 3 4
enamad
  • تلفن:02122677917
  • ايميل: info@barsaholding.com
  • آدرس : تهران - شريعتي - نرسيده به ميدان قدس - روبروي خيابان واعظي - بن بست الوند - ساختمان بارسا
  • کد پستي :‌ 1963846351
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.