مقالات روانشناسی
دوست دارم جلب توجه کنم!!!

دوست دارم جلب توجه کنم | اختلال شخصیت نمایشی

خودنما، پرهیجان، پر رنگ و لعاب، نمایشی؛ خصوصیات افرادی است که در نگاه اول و نه چندان عمیق در یک مهمانی یا جمع دوستانه حتی محیط کار اجتماعی، خونگرم یا حتی کاریزماتیک تصور می شود. پرحرف، تن صدای بالا، عشوه گری در حرف زدن و رفتار، پوشش و آرایش زننده و نامتعارف، علاقه به مسائل رمانتیک و رمانتیک سازی روابط به طرز اغراق آمیز، انتقام گیری در روابط، روابط سطحی و ناپایدار، نوسانات خلقی شدید، تهدید به خودکشی، اعتماد به نفس پایین، ریاکاری در نشان دادن چهره واقعی خود، عاشق تملق و چاپلوسی و مورد تعریف واقع شدن و... این ها برخی از خصوصیات فردی مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی یا یک شخصیت نمایشی با ویژگی های نمایشی بودن است.

ادامه مطلب

شکست عاطفی

شکست عاطفی

شکست عشقی اتفاقی دردناک و ناراحت کننده است که استرس و اضطراب های زیادی را برای ما به همراه دارد. این شکست نوعی تحقیر شدگی و سرخوردگی و طرد شدن است که کیفیت زندگی انسان را تحت تاثیر قرار میدهد، از جمله نشانه های هیجانی آن: اختلال خواب، عصبی بودن، عذاب شکیدن بر اثر مرور خاطرات، احساس غم، نا امیدی، شرم، احساس خشم، درماندگی ، خودکشی و... است. درواقع فرد دچار پریشانی هیجانی میشود و احساس میکند که هیچ کنترلی بر اتفاقات زندگی اش ندارد! علاوه بر آن نشانه های فیزیکی از جمله تهوع، لرز، سرگیجه، بیقراری ، گرفتگی و... به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلب

افزایش درامد

چگونه با حداقل سرمایه، بیشترین پول را به دست آوریم؟

امروزه با افزایش و رشد تکنولوژی، هر روزه شاهد روش های جدید ایجاد کسب وکار و همینطور پیرو آن، فرصت های جذاب ایجاد درآمد هستیم. سرعت تغییر در کسب وکارها بقدری رو به افزایش می باشد که اگر افراد به طور پیوسته برای آموزش و رشد خود فرصت نگذارند قطعا ازاین شرایط گزارعقب می مانند. چه بسا فضاها و فرصت هایی که دراین بازه زمانی، فقط با اندکی آموزش و تغییر در الگوی کسب و کار می تواند بیزینس های پرسود و جذابی را درذهن ما ایجاد نماید. 

ادامه مطلب

رمز موبایل همسر

رمز موبایل همسرمان را بدانیم ؟

گاهی ما بخاطر نگرانی های ذهنی و یا مراقبت از زابطهمان به فکر چک کردن گوشی همسرمان می افتیم! اما به عکس این برخورد ما کاملا ناسالم است و با این رفتار آسیب های کاملا جدی ای به روابطمان خواهیم زد.
زوج های سالم به یکدیگر کاملا اعتماد دارند و اگر موضوعی باعث نگرانی و آزارشان شود، به جای کنترل کردن همسرشان، در مورد آن باهم گفتگو می کنند!
 

ادامه مطلب

فروش برای همه

چرا باید وکلا دوره فروش را بگذرانند؟؟

حتی وکلا هم به شدّت نیازدارند که دوره فروش را بگذرانند ، جمله ای عجیب ولی بسیار به واقعیت نزدیک است.هرگاه صحبت از فروش میشود ، این تصور ایجاد می گردد که باید در این میان کالایی ردّ و بدل شود. امّا نکته همینجاست!!! معنی واقعی فروش چیست؟ 

ادامه مطلب

فروش حرفه ای

5 تکنیک فروش حرفه ای

یکی از خاص ترین و پر درآمد ترین شغل هایی که در دنیا بیشترین اشتغال زایی و درآمد را دارند، بی شک شغل فروشندگی می باشد. مهم ترین ویژگی شغل فروش ، این است که بدون هیچ سرمایه ای می تواند قلب هر کسب و کاری را هدف قرار دهد و درآمد های زیادی را نصیب خود نماید. در این مقاله 5تکنیک فروش حرفه ای را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

کسب و کار

کسب و کار شما به خدمات مشاوره ای نیاز ندارد

 کسب و کارشما به خدمات مشاوره ای نیاز ندارد !!! اگر شما : 

ادامه مطلب

کسب درآمد

چگونه به درآمد بالاتری برسیم

جویندگان ثروت و پول تاکنون صد ها جمله، مقاله، داستان و حتی کتاب در خصوص چگونگی کسب ثروت و رسیدن به درآمد بالا دیده و خوانده اند! اما سوال اساسی از این جویندگان این است که چقدر در اجرای این دستورات و روش های کسب درآمد بالا و ثروت آفرینی موفق و مصمم بوده اند؟!

ادامه مطلب

اختلال شخصیت پارانوئید

با اختلال شخصیت پارانوئید بیشتر آشنا شوید

ویژگی اختلال شخصیت پارانوئید، شکاک‌ بودن و بی‌ اعتمادی به دیگران است و به شکلی غیرموجه کارهای دیگران را که گویا به قصد تحقیر یا تهدید بیمار انجام شده است، تفسیر می‌ کنند. این اختلال از اوایل بزرگسالی شروع م ی‌شود و در زمینه‌ های مختلفی خودش را نشان می‌ دهد. افراد مبتلا به این اختلال تقریباً همیشه منتظرند که دیگران به طریقی آن‌ها را استثمار کنند یا به آن‌ها ضرر برسانند. 

ادامه مطلب

اختلال شخصیت خودشیفته

شخصیت های خودشیفته بیشتر بشناسیم

واژۀ « خودشیفتگی » یا « نارسیسم » از « نارسیوس » نام مرد زیبارویی گرفته شده که با دیدن تصویر خودش در آب شیفتۀ خودش می‌ شود و در کنار برکه از اندوه جان می‌سپارد. این اسطورۀ یونانی بسیار مورد توجه دیگران بوده است.

ادامه مطلب

1 2 3 4
  • تلفن:02122677917
  • ایمیل: info@barsaholding.com
  • آدرس : تهران - شریعتی - نرسیده به میدان قدس - روبروی خیابان واعظی - بن بست الوند - ساختمان بارسا
  • کد پستی :‌ 1963846351
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.