موفقیت در زندگی

مایکل جردن

من بیش از 9000 شوت رو در طی بازی‌های که انجام داده ام از دست داده ام. تقریبا حدود 300 بازی رو در طول زندگیم از دست دادم. شخصا بارها و بارها در طول زندگی شکست خوردم و در آستانه دست کشیدن از تلاش بوده ام اما همین شکست‌های پی در پی من در زندگی بوده اند که در نهایت باعث پیروزی من شدند."
نوشته بالا،ازبازیکن افسانه ای بسکتبال جهان، مایکل جردن از زبان خود اوست. این تفکری اشتباه است که فکر کنید اگر در کاری استعداد ندارید موفقیت شما در آن غیر ممکن خواهد بود. معلم بسکتبال مایکل جردن در زمان کودکی او کاملا از مایکل ناامید بود؛ چرا که او حتی نمی‌توانست تا ارتفاع مناسبی پرش کند. اما در نهایت این سال‌ها تلاش مایکل بود که او را به این نقطه رساند نه چیز دیگری.

 

با داستان بسکتبالیست افسانه ای جهان وارد مقاله مهم "موفقیت در زندگی" می شویم.زمان خواندن این مقاله و دیدن ویدیو های مربوطه حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد.یک روز به 24 ساعت تقسیم می شود که حدود  8 ساعت را میخوابیم.15 دقیقه از 16 ساعت!!! اگر این زمان رو نمیخوای بذاری همین حالا صفحه رو ببند!اگر آماده هستی ویدیو زیر رو اول از همه ببین.

عنوان ویدیو : ما برای شکست خوردن آفریده شده ایم. ویدیو مربوط به سریال سی روز تا پیروزی دکتر علی میرصادقی می باشد.در صورتی که به دنبال موفقیت هستید و میتوانید 12 روز،روزی 45 دقیقه وقت خود را صرف دیدن ویدیو کنید و البته روزی 15 دقیقه تمرینات مربوطه را انجام دهید سریال سی روز تا پیروزی را ببینید.جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاوران این سریال عدد 3 را به 3000909030 پیامک کنید.

رمز و رازهای موفقیت در زندگی

همه ی ما در راه رسیدن به اهدافمان با موانع بسیار زیاد و حتی شکست های پیاپی مواجه شده ایم. اما چه عاملی سبب می شود افراد موفق بعد از هرزمین خوردن هر لحظه بیشتر اوج بگیرند و برخی دیگر به راحتی کنار زده شوند؟ چرا برخی مردم در هنگام مواجه با سختی هاو ورشکستگی ها، شاهکارهای زندگی خود را می آفرینند همه ی انسان ها حق دارند شکست بخورند، اما وقتی یک انسان ذاتا شکست خورده، زمین می خورد توان برخاستن دوباره را پیدا نمی کند، او همان جا می ماند و به تدریج خرد می شود، آدم معمولی در تجربه ای مشابه روی زانوهای خود می ایستد ولی چهار دست و پا از میدان می گریزد و زمانی که به کلی از نگاه ها پنهان شد خود را از سیر تلاش خارج می کند تا دیگر مورد ضرب یا اهانت قرار نگیرد. اما زمانی که یک آدم موفق به زمین می افتد به روش دیگری عمل می کند. او سریعا بلند می شود درسی می گیرد، ضربه را از یاد می برد و به سمت جایگاهی بلندتر حرکت می کند.

پیشنهاد خواندن مقاله : درمان تنبلی

موفقیت

شکست ، هیولایی ترسناک یا فرصتی بی نظیر؟!

پائولو کوئلیو می گوید: “تنها یک چیز وجود دارد که یک رویا را غیر ممکن می کند و آن ترس از شکست است.” ترس از شکست یکی از بزرگ ترین کابوس های بشر از گذشته تا امروز بوده است، بسیاری از افراد از شکست متنفر هستند چون آن را مقابل موفقیت، رشد، پیشرفت و کمال می دانند و به همین دلیل با چشیدن طعم تلخ آن دچار ناامیدی شده و دست از تلاش می کشند. اما اگر شکست واقعا نقطه مقابل موفقیت است پس باید گفت افراد موفق دنیا هرگز رنگ شکست را به خود ندیده اند! اما آیا این ادعا حقیقت دارد؟ برای پاسخ به این سوال کافیست برگ های تاریخ را ورق بزنیم...  

دنیس ویتلی می گوید:
“شکست باید معلم ما باشد … عدم موفقیت نوعی تاخیر است نه شکست. یک انحراف موقتی است نه یک بن بست نهایی. تنها زمانی که هیچ چیزی نگوییم، هیچ کاری نکنیم و هیچ چیزی نباشیم می توانیم از شکست جلوگیری کنیم!”
بی شک بدون شکست حرکت به جلو وجود نخواهد داشت در حالی که با شکست خوردن در زندگی است که می توانیم در نهایت به جایی که واقعا به آن تعلق داریم برسیم، زیرا شکست یک وضعیت موقتی است اما تسلیم شدن در برابر آن می تواند به شکست واقعی منتهی شود.
بسیاری از ما از شکست هیولایی ترسناک ساخته ایم.

خواندن این مقاله نیز به موفقیت ما کمک میکند : عادت های بد را چگونه ترک کنیم؟

حال آن که از نظر دانشمند مشهوری همچون ادیسون ناکامی یک امر کاملا طبیعی در زندگی بشر است، آن جا که می گوید:
“تو به من یک مرد کاملا راضی و موفق نشان بده تا من یک شکست را به تو نشان دهم.”

کلمه شکست اگرچه در ابتدا بار منفی به همراه دارد اما اگر از ترس های خود عبور کنیم شکست می تواند همانند یک راهنما جهت درست در مسیر موفقیت را به ما نشان دهد، کافیست به شکست نه به عنوان عامل بازدارنده بیرونی موفقیت، بلکه به عنوان بخش جدایی ناپذیر روح خود نگاه کنیم که برای پیشرفت به آن نیاز خواهیم داشت.

استیکر برد
بناپارت

الگو برداری از زندگی افراد سرشناس موفق

سعی کنید شرح حال و زندگی نامه ی انسان های بزرگ به قلم خود آنها را بخوانید تا بار دیگر متوجه شوید که چگونه هریک از این افراد بارها و بارها می توانستند در برابر موانع و مشکلات خود سر خم کنند یا میتوانید از زندگی هرکسی که به نظر خودتان موفق است اطلاع کسب کنید آن زمان متوجه میشوید آنها چگونه بر دشواری ها و موانع بزرگ زندگی فائق آمدند و به پیروزی دست پیدا کرده اند. در ادامه چند تن از آنان را معرفی و بررسی خواهیم کرد:

1- حتما تا به حال در مورد ادیسون و روش معروف آزمون و خطای او شنیده اید، او فقط در زمینه ی اختراع لامپ 10000 راه پیدا کرده که به درستی کار نمیکردند، فردی که در کودکی معلمانش گفته بودند به علت حواس پرتی در یادگیری ناتوان است، ولی بزرگترین مخترع تاریخ شد.

2-الویس پریسلی: یکی از محبوب ترین خواننده های تاریخ، زمانی که می خواسته برای اولین بار به یک گروه موسیقی بپیوندد ولی به علت بد صدا بودن او را نپذیرفته بودند.

الویس پریسلی

3-استیون هاوکینگ: صاحب مجموعه داستان های کری یک معلم روستایی که 30 بار داستان کری را برای انتشارات مختلف ارسال کرد اما هربار جواب رد شنید و سرانجام در 31 امین  مرتبه که به اصرار همسرش آن را ارسال کرد موفق شد. 

4-جی کی رولینگ: خالق مجمموعه داستان های هری پاتر قبل از موفقیت عظیمی که با  انتشار مجموعه ی هری پاتر به دست بیاورد یک مادر مطلقه افسرده و بیکار بود که به سختی گذران زندگی می کرد. 12 ناشر این مجموعه داستانی را رد کردند. اما سال بعد یک انتشارات کوچک این اثر را پذیرفت و کتاب چندین جایزه در بخش کودکان به خود اختصاص داد. و  باعث شهرت جهانی این مجموعه و جی کی رولینگ شد.

5-آلبرت انیشتین: وی تا 4 سالگی در برقرار کردن ارتباط مشکل داشت و نمی توانست صحبت کند و او را فردی کند ذهن تصور می کردند. به سختی توانست وارد دانشگاه زوریخ شود و پس از کسب مدرک دکترا توانست جایزه نوبل فیزیک رادریافت کند در سرتاسر دنیا به عنوان یک نظریه پرداز بی نظیر نام خود را ماندگار کند. 
 

   تفاوت مردمان موفق و عادی

فرصت ها، مسائل اخلاقی،ثروت،هوش بالاو...از عوامل زمینه سازموفقیت هستند.اما هیچ کدام عامل تضمینی تبدیل شکست ها به موفقیت نیستند، به نظر می رسد تنها عاملی که به طرز چشم گیری شانس موفقیت های بعد از شکست را بالا می برد، تفاوت بین افراد عادی و افراد موفق در بینش آنها نسبت به شکست و عکس العمل آنها در قبال هر شکست می باشد.
در زندگی هر فردی ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که طبق میل و خواسته و برنامه ریزی شخصی نباشد اما پذیرش شکست و داشتن بینش مثبت به شکست خود به تنهایی میتواند یک موفقیت محسوب شود.

گاهی بعضی شکست ها آنقدر سنگین و ناراحت کننده هستند که تمام انرژی فرد را می گیرد، در این مرحله تمرکز فرد از هدف گرفته شده و سرعت حرکت آنها را کاهش می دهد. افرادی که درک درستی از شکست و راه های تبدیل شکست به موفقیت دارند، در این مرحله راحت تر بوده و شانس بیشتری برای تبدیل آن شکست ها به موفقیت را دارند.

راه های پذیرش شکست

داشتن چهارچوب برای زندگی: داشتن استاندارد برای هر مرحله از زندگی برای پذیرش شکست بسیار کارآیی دارد، این قوانین شخصی یا چهارچوب ها منحصر به فرد شما هستند و به شغل، روابط، محل سکونت و الویت های شما بستگی دارند. اگر هنگامی که شکست می خورید یا یک موفقیت بزرگ کسب می کنید به آنها نگاهی بیندازید متوجه می شوید که زمان شکست همه ی آنها را از دست نداده اید. ممکن است یک یا دو مورد از استانداردهای شما از دست رفته یا مختل شده باشندکه معمولا قابل جبران هستند.


 برنامه ریزی داشته باشید: بعد از شکست مسائل را به درستی تجزیه و تحلیل کنید و به دنبال راه حل برای آنها باشید، با آینده نگری با مسائل برخورد و معایب و مزایای کارهایی را که در آینده انجام خواهید داد را در نظر داشته باشید. از آنجایی که هیچ برنامه ای از صفر تاصد مطابق میل ما پیش نخواهد رفت، پس برای همه ی مسائل خود آمادگی و برنامه ریزی داشته باشید.

پیشنهاد خواند مقاله برای موفقیت بیشتر : چگونه انگیزه پیدا کنیم


 مسئولیت پذیر باشید: برای پذیرش شکست در زندگی خودتان لازم است که مسئولیت شکست را بر عهده گرفته و اشتباه های خودرا قبول کنید و در تلاش برای رفع آنها برآیید.
 هدف های خودرا فراموش نکنید: طبیعی است پس از هر شکست از انگیزه ها کاسته می شود ولی خواسته ها و آرزوها نباید فراموش شوند. ضمن واقع بینی موفقیت ها  و اهداف بزرگ تری برای خود متصور باشید

سریال سی روز تا پیروزی

سه نگرش سازنده برای تبدیل شکست  به موفقیت

نگرش شما به شکست به اندازه تلاش هایی که در برابر شکست انجام می دهید سازنده و مفید هستند. به هنگام شکست 3 نگرش سازنده وجود دارد که باید در حفظ آنها تمام تلاش خود را به کار گیرید.

1.    عدم انتساب کلی شکست به جنبه های شخصیتی خود: افرادی که بعد از مواجهه با شکست به احتمال بیشتری راهی سرزمین موفقیت می شوند همان هایی هستند که در فرآیند مواجهه، شکست را به ضعف کلی ناتوانی یا صفات شخصیتی خود نسبت نمی دهند، بلکه آنها به مجموعه ای از عملکرد های اشتباه خودشان نسبت می هد و کسانی که پس از شکست کاملا زمین گیر می شوند شکست را به عوامل درونی نسبت می دهند.
2.    حفظ خوش بینی: بعد از شکست عاملی که فرد را مسیر موفقیت برمی گرداند خوش بینی است.افراد خوش بین می دانند شکست موقعیتی همیشگی نیست و می توانند همه شکست ها را راحتی به فرصت تبدیل کنند.
3.    پایداری عمل خوش بینی است. انسان های پایدار با استفاده از تکنیک حفظ خوش بینی به مسیر خود ادامه داده و از پا نمی افتد. اتفاقی که برای یک نفر یک شکست مهلک به شمار می رود، برای فردی دیگر به معنی یک عقب نشینی کوچک یا فرصتی برای فرصتی برای عوض کردن رویه تلاش در راه  رسیدن به اهداف می باشد.

در پایان پیشنهاد میگردد در صورتی که 12 روز ، روزی 45 دقیقه وقت کافی برای دیدن ویدیو برای این موضوع و همچنین انجام تمرینات لازم را دارید سریال سی روز تا پیروزی را ببینید.  

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.