روانشناس در کانادا

در صورتی که در کشور کانادا زندگی می کنید و نیازمند ارتباط با یک مشاور و روانشناس ایرانی هستید،شما می توانید از طریق مشاوره ی آنلاین و بصورت غیرحضوری با ما در ارتباط باشید.

جهت مشاوره آنلاین و تلفنی با روانشناس در کانادا و یا ایران می توانید با موسسه بارسا  ما در حوزه های مختلف شامل:

مشاوره خانواده ، مشاوره زندگی ، مشاوره پیشرفت فردی ،مشاوره درباره مشکلات و راه حل ها ،اختلالات روانی ، مشاوره کسب و کار ، مشاوره تحصیلی و ... از طریق اسکایپ و یا تماس تلفنی ما در ارتباط باشید.

پاسخگویی تنها از طریق واتزاپ انجام می شود : 989122187693+

مشاوره روانشناسی در کانادا

ویژگی ها و مزیت های مشاوره آنلاین با روانشناس در کانادا

کانادا ، مقصدی جذاب و پرطرفدار برای افرادی است که تصمیم به مهاجرت می گیرند ، در سالهای اخیر موج مهاجرت ایرانیان به این کشور پیشرفته افزایش چشمگیری داشته است و از دلایل آن می توان به بالا بودن سطح بهداشت ، وجود موقعیت های شغلی متناسب با مهارت های شخص ، بالا بودن استاندارد تحصیلی و به طور کلی بالا بودن کیفیت زندگی اشاره کرد. اما با تمام این تفاسیر از آنجایی که مهاجرت اقدامی بسیار دشوار است، فرد مهاجر با مشکلات عدیده ای دسته و پنجه نرم خواهد کرد تا در نهایت بتواند زندگی قابل قبولی برای خود فراهم کند

دوری از خانواده و تنهایی ، فرهنگی متفاوت ، نگرانی از وضعیت فرزندان ، از بین رفتن کانون گرم خانواده و ..... هر یک میتواند زمینه ساز اختلالات روانی متعددی همچون افسردگی، اضطراب و پریشانی و ..... در فرد باشد که زندگی وی را به کلی مختل کرده و باعث طرد شدن وی از جامعه شود.
به همین علت اکثر افرادی که مهاجرت می کنند نیاز به یک مشاور روانشناس را در زندگی خود احساس می کنند ، اما مسلما یافتن مرکز مشاوره تخصصی و مورد اعتماد و تعیین وقت جهت مشاوره با روانشناسی آگاه و باتجربه ، زمان زیادی را از فرد خواهد گرفت ، با توجه به اینکه اکثر افراد تا بحرانی شدن اوضاع از رفتن به مراکز مشاوره خودداری می کنند، یافتن و اعتماد کردن به یک مرکز معتبر نیز خود می تواند به دغدغه یی دیگر و بدتر شدن وضعیت شخص منجر شود.
 

از مزایای این نوع مشاوره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • صرفه جویی در زمان
  • عدم نیاز به پرداخت هزینه های سنگین در مشاوره حضوری
  • بیان راحت و بدون سانسور افکار و احساسات
  • امکان گفتگو با مشاور بیشتر از یک بار در هفته 
  • درمانجو می تواند بصورت محرمانه و ناشناس با مشاور گفتگو داشته باشد 
  • درمانجو می تواند بر حسب نیاز بیشتر از یک مشاور را برای خود انتخاب نماید.

مهارت های مورد نیاز روانشناس برای فرد مهاجر

مشاور روانشناس باید در گفتگوی خود با مراجع، تعصبات قومی و نژادپرستانه را کنار گذاشته و به تمامی ارزشهای فرهنگی و خانوادگی وی توجه داشته باشد و از طریق درک تفاوتها بتواند زندگی فرد را بهبود بخشیده و در عین حفظ فرهنگ فرد به ایجاد هویت مشترک با متولدین این کشور کمک نماید.

هم زبان بودن مشاور روانشناس با مراجع خود موضوعی حائز اهمیت است ، چراکه وی آشنایی کامل با فرهنگ او داشته و می تواند سریعتر ارتباطی مملو از همدلی با وی برقرار کند که این مهارت نیز به تجربه مشاور بستگی دارد، از آنجایی که در بهبود اختلال و وضعیت روانی فرد ، زمان عنصر مهمی تلقی می شود چانچه فردی که مشاوره را انجام می دهد هم زبان مشاوره گیرنده نباشد احتمال به تاخیر انداختن پروسه بهبودی فرد بالا میرود.

نکته قابل توجه دیگر بوجود آمدن امکان مشاوره آنلاین و تلفنی همراه با پیشرفت تکنولوژی می باشد که انجام مشاوره را بسیار آسان تر کرده است چراکه دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه بالا توسط مراجع نخواهد بود ، همچنین افراد با راحتی بیشتری می توانند با مشاور و روانشناس خود ارتباط برقرار کنند.

روانشناس ایرانی در کانادا

باید توجه داشت آنچه در عمق علم روانشناسی وجود دارد توانایی تحلیل زندگی و کشف راه های گوناگون آن و ارائه راهکارهای مفید برای بهبود زندگی مراجع است ، روانشناس متخصص به این موضوع اشراف کامل دارد که یک راه درمانی مفید برای یک فرد نمی تواند همان اثربخشی را برروی مراجع دیگر داشته باشد جراکه انسانها دارای روحیه و روان متفاوت هستند ، از این رو هرچقدر مشاور تجربیات بیشتر داشته باشد و به قولی دنیا دیده تر باشد و درعین حال به علم روانشناسی تسلط کاملتری داشته باشد ، می تواند راهکارهای مفید تری ارائه دهد. نکته قابل توجه دیگر داشتن صلاحیت فرهنگی مشاور و روانشناس می باشد که شامل ابعاد گسترده یی است : دانش فرهنگی مشاور ، نگرش و عقاید مشاور نسبت به مراجعان مختلف فرهنگی ، مهارت های درمانی وی و استفاده از مداخلات مناسب فرهنگی.

چرا روانشناس ایرانی | روانشناس ایرانی در کانادا

روانشناسی یک علم است. علمی است که با استفاده از روش علمی به روان و ذهن انسان و رفتار آن می پردازد به عبارت دیگر، روانشناسی به مباحث رفتار و فرایندهای روانی میپردازد. اما باید در نظر داشته باشید روانشناسی به روان و حال روحی هر شخص ارتباط زیادی دارد. چون مساله انسانی است و به به ذهن و روان انسان مربوط است ،در اینجا رویحه و نحوه ارتباط شخص روانشناس و در مانگر مهم می شود که بتواند با مخاطب خود به خوبی ارتباط برقرار کند.

روانشناس و مشاور در آمریکا

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.