معرفی رشته

رشته بهداشت مواد غذایی

لازمه که مواد غذایی، راه های آلوده شدن غذاها، روش های نگهداری از آنها و اصول مبارزه با میکروب ها و عوامل بیماری زا رو بشناسیم تا بتوانیم از بیماریها یی که در اثر مصرف غذاهای آلوده ایجاد می شن مثل انواع مسمومیت ها، بیماری های انگلی و … پیشگیری کنیم.
ادامه مطلب

رشته کاردرمانی

کاردرمانی رشته ای است که رویکرد های درمانی را در ۳ سطح “جسم ، ذهن، روان ” در قالب فعالیت هدفمند و معنادار ارائه می دهد. یعنی درمان بوسیله کار و فعالیت!
ادامه مطلب

رشته اقیانوس شناسی

 این رشته‌ی تحصیلی یک رشته نوپا در کشور است که متاسفانه موجب شده تا به امروز ارتباط ضعیفی میان دانش‌آموخته‌‌ها و سازمان‌ها ایجاد شود، هرچند که در این زمینه شاهد کم کاری و بی توجهی بسیاری از مسئولین مربوطه هستیم .
ادامه مطلب

رشته پزشکی

در دانش پزشکی پزشک کسی است که به حرفهٔ پزشکی  یا طبابت، که برگرداندن سلامت انسان به وسیلهٔ مصاحبه با بیمار، مطالعه، تشخیص و درمان بیماری یا آسیب دیدگی می‌باشد، می‌پردازه .  این معمولاً به دانش کافی آکادمیک مانند آناتومی، فاماکولوژی ، فیزیولوژی و شناخت بیماری‌ها و درمان آن‌ها نیاز داره .
ادامه مطلب

رشته زمین شناسی

  علم زمین شناسی در پرداختن به ثروت ملی و منابع خدادای کشورهاست: منابع فلزی و غیر فلزی، منابع انرژی، منابع زیرزمینی، آب و هر آنچه که به عنوان ثروت طبیعی و ملی شناخته می شه مورد بررسی قرار می گیره .

ادامه مطلب

بیوتکنولوژی

رشته بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژی یکی از علوم استراتژیک و غالب در کشورهای پیشرفته دنیاست و در کشوری مثل ایران که می خواهد خود را از وابستگی مطلق به نفت و درآمد آن برهاند، یکی از جایگزین های بسیار مناسب به شمار می رود.
ادامه مطلب

رشته بهداشت عمومی

بهداشت عمومی شاخه اساسی علوم بهداشتیه . دانشجویان آن در جهت حفاظت و بازسازی سلامت افراد جامعه فعالیت می کنن . دانشجویان این رشته باید مجهز به مجموعه ای از علوم و مهارت و اعتقاداتی باشن که در جهت حفظ ، توسعه و ارتقاء سلامت جامعه تلاش کنه .
ادامه مطلب

گیاه پزشکی

رشته گیاه پزشکی

در سال های گذشته در ایران گیاه پزشک به معنای پزشکی که با گیاهان دارویی به درمان بیماری های انسان می پردازه مطرح بوده که با چیزی که امروزه مورد نظر ماست فرق داره . یک گیاه پزشک به شناخت و تشخیص علمی و دقیق عوامل زیان آور و مؤثر بر رشد و نمو گیاهان می پردازه .
ادامه مطلب

اعضای مصنوعی

رشته اعضای مصنوعی

رشته اعضای مصنوعی رشته ایست که  گاهی با نامهای "ارتوپدی فنی" و "ارتز و پروتز" نیز شناخته می شه .  که در زمینه طراحی و ساخت انواع وسائل کمکی و اندام های مصنوعی (اٌرتزو پروتز) برای افراد معلول و نیازمند، فعالیت داره .
ادامه مطلب

زیست شناسی

رشته زیست شناسی

محل زیست انسان‌ها به مطالعه نیاز داره و مطالعه و تحصیل در این رشته به صورت تخصصی دارای گرایش‌های مختلفیه و این تفاوت تابع انواع و اقسام مختلف موجودات و زیستگاه‌های مختلفیه که در جهان خلقت وجود داره .
ادامه مطلب

  • تلفن:02122677917
  • ایمیل: info@barsaholding.com
  • آدرس : تهران - شریعتی - نرسیده به میدان قدس - روبروی خیابان واعظی - بن بست الوند - ساختمان بارسا
  • کد پستی :‌ 1963846351
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.