رتبه های کنکور در طول هفته چقدر استراحت می کنند؟

استراحت رتبه های کنکور

سلام... البته این سوال خیلی کلیه و توی زمان های مختلف سال و در پایه های مختلف متفاوته.. من سعی میکنم پاسخم تمام این زمان هارو پوشش بده...

یک دانش آموز چنتا دوره استراحت داره؛ یکی آخر تابستون که تقریبا یک هفته اخر شهریور برای بچه های کنکوری و دو هفته برای دانش آموزان پایه های دیگه کافیه... یک استراحت 1 الی 4 روزه آخر امتحانات ترم که البته برای دانش آموزان کنکوری 2 روز بهتره. یک استراحت قبل از عید که برای دانش آموزان پایه از 22ام تا 1ام فروردین و برای کنکوری ها از 22ام تا 2ام فروردین هست.
ولی در طول یک هفته برای یک دانش آموز کنکوری بهترین کار اینه که یک روز رو خودش یا مشاورش تعیین بکنه که بتونه در اون روز 3 الی 4 ساعت (مثلا بعد از ساعت 1 بعد از ظهر تا شب) استراحت بکنه. بهتره این استراحت شرطی باشه؛ یعنی دانش آموز به خودش بگه اگه تونستم کارهامو تموم کنم تا این زمان، میتونم از این استراحت اسفاده کنم.
برای دانش آموزان پایه هم یکمی از کنکوری ها بیشتر؛ یعنی 5 الی 6 ساعت (از ساعت 3 بعد از ظهر به بعد) در هفته استراحت کافیه.

نکته مهم:  این روز استراحت رو بهتره در یک روز تعطیل -که روز مهم مطالعاتی محسوب میشه-  قرار ندید و یک روز در ساعت بعد از مدرسه باشه.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

برای رزرو جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا عدد ۶ را به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.مشاهده

مشاوره تحصیلی رایگان

برای دریافت هدیه 100 هزار تومانی بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.