چگونه در هنگام آزمون تمرکز بالایی داشته باشیم؟

افزایش تمرکز در آزمون

فرآیند آزمون فقط شامل ساعت هایی که ما سر جلسه حضور داریم نمیشه و جوانب مختلفی داره که برای داشتن تمرکز باید اون ها رو هم مدیریت کنیم.

زمانی که برای آزمون مطالعه میکنیم چگونه تمرکز بالایی داشته باشیم؟

بعضی از ما در هنگام مطالعه درگیر کلیات مهم نمیشیم و به جای توجه به مطلب اصلی درگیر جزئیاتی میشیم که لزوما به فهم کاملمون کمک نمیکنه. تاحالا شده شروع کنی و از خودت تیترهای کتاب رو بپرسی؟ تا حالا شده حداقل چند دقیقه درباره ی سرفصل کتاب فکر کنی؟ برای فهم بهتر مطالب ما اول باید مفهوم کلی هر فصل و هر پاراگراف رو بدونیم و این کار باعث افزایش تسلط ما روی مطلبی که میخونیم میشه و این تسلط باعث افزایش تمرکز در آزمون میشه و حتی وقتی جزئیات و کلمه های عین کتاب رو به یاد نمیاریم بتونیم مفهوم رو با زبان خودمون منتقل کنیم.


کدام کارهای شب و صبح قبل از آزمون به افزایش تمرکز در آزمون کمک می کند؟

مسلما خواب کافی، غذای مناسب، نداشتن هر گونه حس منفی از جمله مشاجره و ... باعث تمرکز حواس ما از عوامل غیر مربوطه سر جلسه میشه. شما فکر کن وقتی که خوابت میاد چه قدر از لحظه ی آزمونت میتونی استفاده کنی و به جز آزمون به چیز دیگه ای فکر نکنی؟


کدام کارها درلحظه های قبل از آزمون به افزایش تمرکز در آزمون کمک می کند؟

دوره کردن مطالب خط کشی شده ی خودتون میتونه خیلی کمک کننده باشه و بهتره زیاد از حد هم درگیر سوال هایی که یهو بچه ها براشون پیش میاد نشین. چون در اون لحظه بیشتر بابت چیزهایی که ممکنه بپرسن و شما بلد نباشید دچار استرس بشید و وقتی برگه رو تحویل میگیرید نمیتونید روحیه تون رو حفظ کنید و مطالبی هم که بلدید ممکنه به درستی و کامل در برگه وارد نکنید. در حالی که همون سوالی که به ظاهر بلد نبودید شاید اگر سر فرصت و آروم در لحظه ی خود امتحان باهاش روبرو میشدید با یکمی فکر به یاد میاوردید.


چگونه در لحظه ی آزمون تمرکز خود را بالا ببریم؟

خیلی خودتون رو درگیر جای نشستن و اینکه من خیلی جای بدی دارم یا بغل دستیم فلانه یا مراقبم فلانه و در کل عوامل خارجی که بیرون از اراده شماست نکنید. قبل از امتحان حتما از خودتون قول بگیرید که سوالات رو کامل بخونید. ما خیلی راحت در زمان هایی که با خودمون صحبت میکنیم (self talk) میتونیم با خودآگاهی ای که به دست میاریم از اشتباهات حین آزمون جلوگیری کنیم.

این مقاله رو از دست ندید: روش صحیح تست زدن چطوریه و من باید از کجا شروع کنم؟

 • نویسنده : شیده دستجردی
  • امتیاز :
  • 10
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1398/01/28
 • تعداد مشاهده : 409 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

 • تلفن:02122677917
 • ایمیل: info@barsaholding.com
 • آدرس : تهران - شریعتی - نرسیده به میدان قدس - روبروی خیابان واعظی - بن بست الوند - ساختمان بارسا
 • کد پستی :‌ 1963846351
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.