رشته پرستاری

پرستاری
پرستار یکی از اعضاء کلیدی در گروه مراقبت های بهداشتی و درمانیه .  پرستار یک عضو مهم در تیم مراقبت بهداشتی است  و دارای نقشهای گسترده ای از جمله نقش مراقبتی، حمایتی، درمانی، هماهنگی ، مشورتی ، مدیریتی و تحقیقاتیه .  در تقسیم بندیهای آکادمیک، امروزه ارزش پرستار خوب هم ردیف  یک پزشک خوب قرار می گیره .  کار یک پزشک خوب موقعی به حد مطلوب می رسه که یک پرستار خوب و ورزیده مسئولیت بیمار او را بر عهده داشته باشه .

پرستاری

تعریف پرستاری :

حرفه پرستاری یک رشته ی علمیه و متخصص این رشته باید علوم زیادی رو یاد بگیره و کاربرد اونارو در ارتباط با مریض بیاموزه .

کار پرستار چیه ؟

کار اصلی پرستاری در بیمارستان اینه که وضعیت بیمار رو کنترل کنه و طبق دستور پزشک ازش مراقبت کنه .
هر پرستار بسته به بخشی که توش کار میکنه یه سری وظایف تخصصی اون بخش رو هم داره که باید انجام بده. مثلا بخش مراقب های ویژه، بخش اطفال، بخش جراحی زنان و … کارای تخصصیشون با هم فرق داره .

مقاطع تحصیلی پرستاری :

پرستاری هم کارشناسی ارشد داره و هم دکتری .
اوضاع جذب هیات علمیش هم نسبت به خیلی از رشته های دیگه خوبه .

فرصت های شغلی در پرستاری :

به جز بیمارستان ها، پرستار میتونه در درمانگاه ها، مراکز درمانی، مراکز نگهداری سالمندان کار کنه پرستار می تونه توی بخش اورژانس و یا اتاق عمل هم کار کنه . بک سری پرستار هم هستند که در منزل کار می کنن .

بازارکار و درآمد پرستاری :

بازارکار پرستاری خیلی خوبه چون بیش تر جاها احتیاج به پرستار دارن .
توی  بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی حقوق پرستارها طبق قوانین دولتی هست و خیلی با هم فرقی ندارن .
حقوق یک پرستار تازه کار که کار های معمولی هم انجام می ده در ماه حدود 2 میلیونه .
اگه در شرایط خیلی خاص کسی  که زیاد کار کنه، شیفت های زیادی بره مخصوصا شیفت شب یا پست بالاتری داشته باشه، مدرک بالاتر و سابقه کار بیشتر و در چند بیمارستان یا کلینیک کار کنه که پول بیشتری میدن و کلا در بهترین شرایط ممکنه حداکثر تا ۶-۷ میلیون تومان هم در ماه میتونه درآمد داشته باشه. اما اکثر پرستارها الان درامدشون کمتر از این مقداره .

دانشگاه هایی که رشته پرستاری دارن :

علوم پزشکی تهران  – علوم پزشکی تبریز – علوم پزشکی بندرعباس – علوم پزشکی جندی شاپور – علوم پزشکی یزد– علوم پزشکی شهید بهشتی  – علوم پزشکی ایران – علوم پزشکی اصفهان -علوم پزشکی شیراز – علوم پزشکی گیلان – علوم پزشکی مازندران – علوم پزشکی اردبیل – علوم پزشکی کرمان – علوم پزشکی بابل – علوم پزشکی قم – علوم پزشکی خمین – علوم پزشکی البرز – علوم پزشکی کاشان – علوم پزشکی کرمانشاه – علوم پزشکی نیشابور-علوم پزشکی همدان –علوم پزشکی ساوه  – علوم پزشکی بیرجند- علوم پزشکی زنجان – علوم پزشکی قزوین – علوم پزشکی ارومیه – علوم پزشکی زاهدان – علوم پزشکی یاسوج – علوم پزشکی گلستان – علوم پزشکی بوشهر – علوم پزشکی سبزوار– علوم پزشکی شهرکرد – علوم پزشکی ایلام – علوم پزشکی کردستان – علوم پزشکی جهرم - علوم پزشکی اراک –علوم پزشکی دزفول– علوم پزشکی رفسنجان – علوم پزشکی بم

واحد های درسی پرستاری :

تعداد کل واحد های درسی 130واحد است .
درس های عمومی : 20 واحد
درس های تخصصی : 46 واحد
درس های پایه : 16 واحد
درس های اصلی : 12 واحد
کارآموزی :12 واحد
کارآموزی در عرصه : 24 واحد

نظر دانشجوی رشته پرستاری :

نظر زهرا عابدی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایران
در رابطه با سختی های این رشته باید گفت که پرستاری از دسته شغل هایی است که تنها با عشق می توان در آن ماند و ادامه داد . شغل پرستاری یکی از شغل هایی است که می تواند بسیار سخت و زیان آور باشد چون مسائلی چون کار شیفتی ، حقوق و مزایای کم نسبت به حجم کار زیادی که دارد یا همراهی بیمار و نشانه های روحی ، صدمات جسمی ناشی از اهمیت دقت و توجه در کار ، بخشی از دشواری های این رشته هستند اما با توجه به نیاز های جامعه به پرستار و دیدگاه مثبت در خصوص پرستار و موقعیت او در جامعه به خصوص در چندسال اخیر که تحول در این رشته ایجاد شده است و رو به پیشرفت است .  

توانایی های لازم برای رشته پرستاری :

پرستار باید شخصیت منظم و دقیقی داشته باشه زیرا نظم و دقت اساس این رشته است. پرستار باید تسلط روحی و روانی کامل روی خودش داشته باشه تا بتونه در سخت ترین شرایط جسمی و روحی رفتار مناسبی با بیماران و همراهان آنها داشته باشه . علاوه براین دانشجوی پرستاری از سلامت کامل جسمانی باید برخوردار باشه  چون مشکلات به ظاهر کوچک مثل لرزش دست و لکنت زبان باعث کاهش کارایی شدید یک پرستار می شه .

کارنامه قبولی رشته پرستاری :

کارنامه قبولی دانشجوی دانشگاه ایران

پرستاری

کارنامه قبولی دانشجوی علوم پزشکی کرمانشاه

پرستاری

برای اطلاع از پکیج انتخاب رشته بارسا به سبک علی میرصادقی با شماره زیر تماس بگیرید

021-22677917

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

برای دریافت هدیه 100 هزار تومانی از سایت علی میرصادقی کلیک کنید.   مشاهده

مشاوره تحصیلی رایگان

برای دریافت هدیه 100 هزار تومانی بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.