5 تکنیک فروش حرفه ای

فروش حرفه ای

یکی از خاص ترین و پر درآمد ترین شغل هایی که در دنیا بیشترین اشتغال زایی و درآمد را دارند، بی شک شغل فروشندگی می باشد. مهم ترین ویژگی شغل فروش ، این است که بدون هیچ سرمایه ای می تواند قلب هر کسب و کاری را هدف قرار دهد و درآمد های زیادی را نصیب خود نماید.

در این مقاله 5تکنیک فروش حرفه ای را بررسی خواهیم کرد.

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علوم مختلف و همچنین تغییرات اساسی در رفتار خرید انسانها ، پیوسته روش ها و متد های جدیدی جهت افزایش فروش و ایجاد راهکارهای متفاوت توسط خبرگان صنعت فروش ایجاد میگردد. در این مقاله سعی شده است ، با نگاهی متفاوت تر و اقدامات عملی، پنج روش جهت افزایش فروش و تاثیرگذاری (هنر متقاعد کردن) را به صورت اجمالی توضیح دهیم.

قابل ذکر است که این روش ها جهت تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل می باشد. درباره مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده اند ولی به هر دلیلی اکنون مشتری شما نیستند، روش های عملی دیگری را می توان استفاده نمود.


1- روش قدرت مغزی فروش

مغز انسان با وجود این که بخش کوچکی از حجم بدن را داراست،اما تاثیر بسزایی در موفقیت و یا عدم موفقیت افراد را دارد. در هر ثانیه با استفاده از احساس بینایی، لامسه، شنوایی و... میلیارد ها اطلاعات به سمت مغز انسان سرازیر میشود ولی با توجه به خاصیت مغز انسان ، این عضو می تواند در ثانیه چهار مورد از این حجم اطلاعات را توسط نورون های مغزی جذب نماید. اینکه مغز با چه روشی عمل فیلتراسیون این حجم اطلاعات را انجام میدهد و تاثیر ضمیر ناخودآگاه بر روی ضمیر خودآگاه به چه صورت است، در واقع روشی است که میتوان پردازش مغز را مهندسی نمود و با ایجاد تفکر و نگرش های ارزش آفرینی مشتری و همینطور غلبه بر اینرسی حاکم بر مغر که تمایل دارد در فضای غیر بحرانی و تعریف شده قرار بگیرد، مشتری بالقوه یا همان رهگذر را به مشتری بالفعل تبدیل کرد.این یعنی فروش بیشتر!

2- روش درونی- بیرونی فروش

یکی از اساسی ترین دلایل شکست در فروش حتی در شرکت های بسیار بزرگ که سرمایه مالی و انسانی بسیار بالایی دارند و محصولات جذابی هم تولید نموده اند، این است که سعی میکنند که با ابزار منطق با مشتریان خود رفتار نمایند که در علم فروش آن را روش بیرون به درون مینامند.

یکی از دلایل موفقیت شرکت ها همچون اپل، این است که سعی کرده اند تاثیر خود را از لایه اول مغزی به سمت لایه سوم مغز ایجاد نمایند و در نتیجه احساس مشتری را در درجه اول تحت تاثیر قرار میدهند و سپس به تاثیر منطقیمغز فشار می آورند.

با 10 ساعت آموزش 30درصد فروش خود را بهبود دهید.

فروش حرفه ای

3- شناسایی تیپ شخصیت مشتری برای فروش بیشتر

امروزه با رونق تکنولوژی و ورود علم روانشناسی فروش ، در واقع ترفند ها و متد های روانشنایی زیادی جهت شناسایی مشتری به وجود آمده است که تسلط فروشنده به این ابزار بسیار در متقاعد کردن مشتری تاثیر گذار است به طوری که برای فرار از این شناخت توسط فروشندگان گاها مشتریان در کسب و کارهای بسیار مهم تر ناچار هستند روش های دیگری را به عنوان پاد زهر ( عکس العمل نمایشی) استفاده نمایند تا فروشندگان نتوانند از این هنر متقاعد کردن جهت رسیدن به اهداف خود در مقابل طرف مقابل (مشتری وقتی در حین مذاکرات مهم ) استفاده نمایند. در دنیای مدرن امروزه ، و با توجه به حساسیت بیزینس های مختلف ، هر فروشنده میبایست به این ابزارهای روانشناسی مجهز گردد.

چقدر دوست دارید که ذهن مشتری خود را بخوانید؟به قلب مشتری خود نفوذ کنید؟ دیگران به شما بگویند : " روانشناس فروش "

4-تکنیک سه گانه

یک جعبه ی بسیار پر حاشیه ولی در عین حال پر از نکته وجود دارد که می گوید! نظام معاملات یکسان هستند!!!
شاید این تفکر به وجود آید که با وجود این همه تنوع محصولی، شرایط مالی و موقعیت های مختلف چطور ممکن است که این ادعا درست باشد. ولی با استفاده از تکنیک سه گانه می توان به این نکته رسید که نظام معاملات یکسان هستند و برای اینکه فروشی صورت بگیرد می بایست در ابتدا این تکنیک 3گانه در ذهن هر مشتری پاسخ داده شود و نمره بالایی را از طرف دوم دریافت نماید. تکنیک سه گانه در واقع نشان می دهد که برای تبدیل رهگذر به یک مشتری و ایجاد شرایط اولیه فروش محصول یا ایده یا... می بایست سه موضوع 1- محصول 2-شما (فروشنده) 3- شرکت
همزمان و با استفاده از متدهای روانشناسی از مشتری از عدد 1 تا 10، حداقل در هرکدام حداقل عدد 7 را بگیرند. در واقع می بایست نظر مشتری شما ابتدا نسبت به محصول به عدد بالای 7 از جهت احساس مثبت داشتن برسد.
با توضیحات داده شده کاملا مشخص است که چنانچه نظر مشتری در مورد محصول شما عددی کمتر از 5 را داشته باشد به عبارتی هیچ اعتقادی به محصول شما ندارد و پروسه فروش با شکست مواجه خواهد شد. اما حتی اگر نظر مشتری به محصول شما از جهت امتیازدهی عدد 10 را دارا باشد، اما باز هم به صرف همین مورد پروژه با شکست مواجه خواهد شد.
راهکار های تغییر امتیاز دهی محصول، فروشنده و شرکت از اعداد پایین و رساندن به عدد 10، یکی از متدهای جذاب و کاملا تجربی می باشد که به فروشنده جهت رسیدن به اهداف خود بسیار کمک خواهد کرد.

پیشنهاد می شود بخوانید :استراتژی قیمت گذاری

کارگاه روانشناسی فروش علی میرصادقی
عکس:کارگاه روانشناسی فروش مهر ماه 97

5- فروش باور فروشنده به جای محصول

اجازه دهید این بخش با یک سوال آغاز گردد!

چرا باید انسانی را که به باور شما، باور دارند را جذب کنید ؟! هنر ما ،در بخش هایی از زمان ، جزوی از 4 دسته مشتریان که در نمودار ذیل می بینید، هستیم و قانون انتشار نو آوری به ما می گوید که، اگر پذیرش اکثریت بازار را می خواهید، یا پذیرفته شدن یک ایده در اکثریت بازار، شما نمی توانید به محدوده ی X برسید تا زمانی که از نقطه ی g عبور کرده باشید.(15 درصد از نفوذ بازار) و بعد از آن سیستم کاملا سرازیر می شود.

قانون انتشار نواوری
در واقع به جای کسانی که موضوع و انگیزه ما را نمی گیرند، با آنهایی کار کنیم که می گیرند کار کنید!!! چون قانونی وجود دارد که می گوید، اکثریت اولیه چیزی را آزمایش نخواهند کرد مگر بعد از انتقال تجربه کسی که آن را استفاده کرده باشد. گروه G گرفتن تصمیمات برایشان راحت تر است که از باورهایشان نشات گرفته است.

پیشنهاد خواندن مقاله :چگونه به درآمد بالاتری برسیم

کارگاه فروش SALES WORKSHOP

ویدیو مربوط به کارگاه روانشناسی فروش تیرماه 97 می باشد.
نظرات کاربران
محمد محمدی

محمد محمدی

        عالی بود لطفا بازم از این مقالات بذارین
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        خیلی مقاله خوبی بود. ممنونم
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.